Komunikat COVID

Plastyczna mikrochirurgia periodontologiczna

Dla wymagających pacjentów coraz częściej ważne jest zachowanie naturalnych proporcji zębów względem dziąseł. Dzisiejsza stomatologia funkcjonuje w harmonii tzw. "białej i czerwonej estetyki", oferując różne sposoby leczenia.

Dzięki mikrochirurgii periodontologicznej możemy skorygować m.in. nieregularną linię dziąsła, odsłonięte szyjki zębów, zbyt długie lub zbyt krótkie korony czy ubytek kości po usuniętym zębie. Istnieją oczywiście pewne granice w leczeniu, które omówimy z Tobą podczas wizyty w naszej klinice.

Mikrochirurgia w Niewada Clinick
Chirurgia stomatologiczna

Wydłużenie korony klinicznej

Poddziąsłowe złamanie ściany zęba lub próchnica, sięgająca głęboko pod dziąsło, nie muszą oznaczać utraty zęba! Uszkodzona powierzchnia powinna zostać odsłonięta przed zrobieniem odbudowy. Nawet najlepsze wypełnienie czy korona nie wystarczy na długo, jeżeli wykona się je głęboko pod dziąsłem, gdzie nie można dobrze czyścić zębów. Nagromadzenie bakterii może doprowadzić do nowej próchnicy, a także problemów periodontologicznych. Dzięki procedurze wydłużania korony, na nowo  kształtuje się dziąsło  i  kość w celu uniknięcia tych samych problemów w przyszłości.

Zabieg służy również do korekty tzw. uśmiechu dziąsłowego ("gummy smile"), kiedy podczas uśmiechania się widać za dużo dziąsła. Wydłużamy wtedy korony kliniczne zębów i przenosimy linię dziąsłową dowierzchołkowo, aby zmniejszyć ilość tkanki i bardziej wyeksponować zęby.

Przeszczepy dziąseł

Przeszczepy dziąseł i tkanki łącznej znalazły szerokie zastosowanie w stomatologii estetycznej. Wykorzystujemy je w celu wyrównywania przebiegu dziąsła po zaniku kości, zmiany tzw. biotypu dziąsła, do pokrycia recesji zębów, kiedy odsłaniają się korzenie oraz bardzo często w implantologii dla poprawy estetyki i odtwarzenia utraconych tkanek wokół implantów.

Kiedy traci się jeden lub kilka zębów, dochodzi do ubytku kości i dziąsła. Miejsce to wygląda nieestetycznie, a późniejsza korona będzie za długa w porównaniu z sąsiednimi zębami. Dlatego też taki defekt  powinien  zostać  skorygowany  przed  wykonaniem  uzupełnienia. W tym celu stosuje się procedurę augmentacji wyrostka tkanką miękką i odbudowuje pierwotny zarys dziąsła. Nowy ząb będzie dzięki temu wyglądał naturalnie i będzie można go swobodnie myć.

Frenulotimia

Jest prostym zabiegiem przeprowadzanym przy zwykłym znieczuleniu miejscowym, polegającym na przecięciu (czasem całkowitym wycięciu, tzw. frenulektomią) nieprawidłowo położonych wędzidełek warg i języka.

Fiberotomia

Czasami po leczeniu ortodontycznym włókna otaczające ząb oddziaływują na ząb w celu obrócenia go do pozycji pierwotnej. Zabieg ten polega na przecięciu tych włókien i jest czasami wykonywany pod koniec leczenia ortodontycznego w celu podtrzymania uzyskanych rezultatów.

Przeszczepy dziąseł, frenulotimia
Fiberotomia, wydłużenie korony klinicznej


Smile design

Zobacz jak będzie wyglądał Twój nowy uśmiech.

Smile design - Twój nowy uśmiech

Implanty

Nowoczesne i trwałe rozwiązanie także dla Ciebie.

Implanty w Niewada Clinic

Stomatologia estetyczna

Tak niewiele potrzeba, aby cieszyć się pięknym uśmiechem!

Stomatologia estetyczna w Niewada Clinic