Co różni tradycyjne korony od koron pełnoceramicznych?

Biokompatybilność

Biokompatybilność koron pełnoceramicznych Korony - znakomity efekt estetyczny Przykłady koron wykonanych w Niewada Clinic Tradycyjne korony składają się z napalanej na metal porcelany. Metal w połączeniu z wilgotnym środowiskiem jamy ustnej, może powodować powstawanie tzw. prądów galwanicznych. Ich efektem jest metaliczny posmak w ustach, a niekiedy odczyny alergiczne czy reakcje zapalne dziąsła.

Dlatego stosowanie materiałów pełnoceramicznych jest po prostu zdrowsze. Są zupełnie neutralne dla otaczającej je tkanki, nie powodują jej podrażnienia, a co ważne, nie wywołują reakcji alergicznych. Zmniejsza się również osadzanie płytki bakteryjnej oraz kamienia nazębnego.

Znakomite efekty estetyczne

Bez sinego zarysu wokół dziąseł, jak w przypadku zwykłych koron. Pełnoceramiczne korony nie zawierają metalu, dlatego nie powodują żadnych skutków ubocznych. Są w pełni przejrzyste. Tak, jak naturalne zęby.

Wykonujemy je przy współpracy wiodącego laboratorium protetycznego, należącego do międzynarodowej sieci VITA MasterLab. Dzięki temu nasze korony i mosty, na które udzielna jest gwarancja*, charakteryzują się niespotykaną precyzją i wyjątkową estetyką. Ostateczny efekt zależy od artystycznych wręcz zdolności technika, który kształtując koronę, nadaje jej indywidualny charakter. Korona pełnoceramiczna dopasowana indywidualnie do koloru i kształtu zębów pacjenta wygląda zdecydowanie najlepiej.

* Szczegółowe informacje oraz regulamin świadczeń gwarancyjnych znajdują się w karcie gwarancyjnej.

Przykłady zastosowania korony pełnoceramicznej

Idealne dopasowanie

Tak w skrócie można powiedzieć o koronach pełnoceramicznych. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego sprzętu (system LAVA firmy 3M) uzyskuje się nieporównywalnie lepszą szczelność uzupełnień protetycznych niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych. Korony pełnocermiczne wytwarzane są w technice CAD/CAM (Computer-aided design/ Computer-aided manufacturing). Oznacza to, że ich projektowanie i frezowanie wspiera software komputera. Takie prace są przyjazne dla tkanek, wyglądają naturalnie, są perfekcyjnie dopasowane.

Idealne dopasowanie koron pełnoceramicznych

"Myślenie ceramiczne"

Stosowanie porcelany bez metalu wymaga tzw. myślenia ceramicznego, ze względu na to, że trwały sukces leczenia można tu uzyskać jedynie poprzez najwyższą jakość zarówno materiału, jak i wykonania.

Precyzja

Przygotowanie zęba pod pracę pełnoceramiczną wymaga od lekarza dużych umiejętności. Tylko doświadczony lekarz, posiadający umiejętność pracy w lupach stomatologicznych bądź z mikroskopem, może wykonać swoją pracę perfekcyjnie. Konieczna jest tu nieprzeciętna koncentracja i profesjonalizm. Dlatego w NIEWADA CLINIC spotkasz prawdziwych pasjonatów.
Zależy nam, aby przyszłe korony naszych pacjentów były maksymalnie szczelne i trwałe - idealne. Żeby osiągnąć taki rezultat, używamy zaawansowanego sprzętu, najdokładniejszych materiałów wyciskowych, i współpracujemy z renomowanym laboratorium protetycznym, które gwarantuje wysoką jakość prac. Precyzyjne wykonanie daje pewność , że korona, most czy licówka starczą na dłużej.

Precyzyjne wykonanie korony

Koszty

W przypadku wykonania pełnoceramicznych koron i mostów na podbudowie z tlenku cyrkonu wzrastają koszty pracy laboratorium protetycznego. Prace tego typu wykonują tylko najbardziej wyspecjalizowane laboratoria. Zastosowanie skanerów, komputerowo sterowanych frezarek, praca specjalnie w tym celu wyszkolonego personelu oraz sam materiał (blok ceramiczny), z którego wycinane są korony i mosty wymaga dużych inwestycji, chęci doskonalenia się i pracy na najwyższym poziomie.Smile design

Zobacz jak będzie wyglądał Twój nowy uśmiech.

Smile design - Twój nowy uśmiech

Implanty

Nowoczesne i trwałe rozwiązanie także dla Ciebie.

Implanty w Niewada Clinic

Stomatologia estetyczna

Tak niewiele potrzeba, aby cieszyć się pięknym uśmiechem!

Stomatologia estetyczna w Niewada Clinic