Licówki

Licówki stanowią nową powierzchnię zęba Ich wygląd i odporność do złudzenia przypominają naturalne zęby. Stanowią nową, przednią powierzchnię zęba. Są minimalnie inwazyjnym środkiem na poprawę estetyki. Mogą korygować jeden ząb, np. przebarwiony, lub wiele zębów, trwale poprawiając uśmiech. Mogą być używane do zamykania szpar międzyzębowych, rozjaśniania koloru czy wyrównywania stłoczeń i przemieszczeń.

Inlaye porcelanowe

Inlay to obudowa ceramiczna Inlay jest sotosowany zamiast korony Inlay wymaga precyzji stomatologa i technika dentystycznego Inlay lub onlay porcelanowy to tzw. adhezyjna odbudowa ceramiczna (inaczej BPR - Bonded Porcelain Restoration). Jest uzupełnieniem utraconej tkanki zęba poprzez zastosowanie wypełnienia porcelanowego. Gdy ubytek jest tak duży, że wypełnienie kompozytowe nie ma gwarancji długoczasowej stabilności, a jest na tyle dużo własnego zęba, że nie ma konieczności szlifowania go pod koronę, zalecamy wykonanie inaly'a.

Tworzymy go indywidualnie w laboratorium, a następnie wklejamy w ząb. Wymaga to perfekcyjnego przygotowania zęba przez lekarza oraz mistrzowskiej pracy technika dentystycznego.

Właściwie wykonany inlay pozwala na estetyczną odbudowę zęba z odtworzeniem prawidłowych punktów stycznych między zębami. Dzięki temu pokarm nie dostaje się między zęby, co chroni przed próchnicą i zapaleniem dziąseł. Ze względu na właściwości mechaniczne porcelany, w miarę upływu czasu ryzyko jej uszkodzenia jest mniejsze niż w przypadku wypełnień kompozytowych lub amalgamatowych. Znika zatem problem haczenia lub rwania się nitki dentystycznej.

Inlaye wzmacniają ząb Dużą zaletą inlay'i porcelanowych jest to, że bardzo wzmacniają ząb i są znaczenie bardziej trwałe niż "białe" wypełnienia kompozytowe.Smile design

Zobacz jak będzie wyglądał Twój nowy uśmiech.

Smile design - Twój nowy uśmiech

Implanty

Nowoczesne i trwałe rozwiązanie także dla Ciebie.

Implanty w Niewada Clinic

Stomatologia estetyczna

Tak niewiele potrzeba, aby cieszyć się pięknym uśmiechem!

Stomatologia estetyczna w Niewada Clinic