Fizjoterapia stomatologiczna

Fizjoterapia stomatologiczna w Niewada Clinic to kompleksowe wsparcie dla pacjentów borykających się z dysfunkcjami zgryzu czy problemami stawów skroniowo-żuchwowych,  które mogą obejmować ból twarzy, trudności w otwieraniu i zamykaniu ust, trzaski w stawach, szumy uszne czy ból głowy.

 

Bazując na filozofii stomatologii bioestetycznej, oferujemy terapie, które nie tylko łagodzą dolegliwości, ale również wspomagają ogólną harmonię i funkcjonalność układu stomatognatycznego.

 

Nasze zabiegi skupiają się na holistycznym podejściu do zdrowia jamy ustnej.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Holistyczne podejście

Fizjoterapia stomatologiczna traktuje ciało jako całość. Dysfunkcje narządu żucia mogą wpływać na inne części ciała, takie jak szyja, plecy, a nawet postawa. Przywrócenie prawidłowej funkcji w jednym obszarze pomoże w odzyskaniu równowagi całego ciała.

.

 

Badania naukowe i kliniczne potwierdzają skuteczność fizjoterapii w leczeniu różnych dysfunkcji narządu żucia i powiązanych dolegliwości.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Poprawa jakości życia

Poprzez redukcję bólu, poprawę ruchomości stawów i zmniejszenie napięcia mięśniowego, fizjoterapia stomatologiczna może znacząco poprawić jakość życia pacjentów.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
Fizjoterapia stomatologiczna w Niewada Clinic

Indywidualnie podchodzimy do każdego Pacjenta

Każdy plan terapeutyczny dostosowujemy do indywidualnych potrzeb pacjenta, co zapewnia skuteczniejsze i szybsze efekty leczenia.

Korzystamy z nowoczesnych technologii

Stosujemy najnowsze technologie diagnostyczne i terapeutyczne, co pozwala na precyzyjne rozpoznanie problemów i efektywne ich rozwiązywanie.

Integracja z innymi dziedzinami stomatologii

Fizjoterapia stomatologiczna w Niewada Clinic jest częścią szerszego planu leczenia, co pozwala na kompleksowe podejście do zdrowia jamy ustnej.

Doświadczenie w pracy ze sportowcami

Nasze doświadczenie w pracy z zawodowymi sportowcami przekłada się na wysoką skuteczność terapii w przypadkach szczególnie trudnych.

Edukacja pacjentów

Nie tylko leczymy, ale również edukujemy naszych pacjentów w zakresie profilaktyki i samoopieki, co pomaga w utrzymaniu długoterminowych efektów terapii.

Daria Krawiec - Fizjoterapeutka stomatologiczna

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i stypendystka na Semmelweis University w Budapeszcie, obecnie studiuje Osteopatię w Still Academy of Osteopathy. Jej doświadczenie zawodowe, zdobyte między innymi przy współpracy z Kadrą Narodową w Pływaniu i Podnoszeniu Ciężarów oraz w renomowanych klinikach ortopedycznych, pozwala na skuteczne łączenie wiedzy z różnych dziedzin w celu zapewnienia najlepszej opieki pacjentom Niewada Clinic.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

FAQ / Fizjoterapia stomatologiczna

Czym jest fizjoterapia stomatologiczna?

Fizjoterapia stomatologiczna jest wsparciem leczenia dysfunkcji w obrębie stawów skroniowo – żuchwowych oraz przy zaburzeniach czaszkowo-szyjnych.

Z jakim problemem udać się do fizjoterapeuty stomatologicznego?

Ból w stawie skroniowo-żuchwowym, bóle twarzy, bóle głowy, trzaski w stawie skroniowo- żuchwowym, trudności w otwieraniu i zamykaniu ust, szumy w uszach, zaciskanie zębów, wady zgryzu, przygotowanie do leczenia ortodontycznego

Czy do fizjoterapeuty stomatologicznego wymagane jest skierowanie od lekarza?

Nie.

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeuty stomatologicznego?

Ubiór powinien być wygodny i niekrępujący ruchów. W przypadku Pań – nie zaleca się spódnic/ sukienek. Najlepiej mieć ze sobą sportowy top bądź koszulkę na ramiączkach.
Fizjoterapeuta może poprosić o zdjęcie koszulki w celu oceny postawy.

 

Jeśli masz problem z kręgosłupem i posiadasz badania diagnostyczne (rezonans magnetyczny, rtg) – zabierz je ze sobą.

Jak wygląda pierwsza wizyta fizjoterapii stomatologicznej?

Pierwsza wizyta to wizyta bardziej diagnostyczna, ustalenie celów, z elementami terapii wstępnej. Obejmuje szczegółowy wywiad, badanie postawy, ocenę napięć, ale i ocenę odcinka szyjnego kręgosłupa oraz stawów skroniowo-żuchwowych i związanych z nimi struktur.

Ile trwa wizyta u fizjoterapeuty stomatologicznego?

Pierwsza wizyta trwa dłużej – godzinę. Zazwyczaj kolejne wizyty trwają krócej, 30 minut.

Metody leczenia stosowane w fizjoterapii stomatologicznej

Leczenie w fizjoterapii stomatologicznej opiera się na technikach manualnych – mobilizacji tkanek miękkich, mobilizacji stawów, czy wybranych technikach osteopatycznych.
Proces leczenia zawsze wspomagany jest ćwiczeniami, które Pacjent wykonuje też w domu.

Jakie są korzyści fizjoterapii stomatologicznej?

Zmniejszenie dolegliwości bólowych w obszarze stawów skroniowo-żuchwowych oraz głowy, czy szyi, zmniejszenie nadmiernego napięcia, zwiększenie zakresów ruchu, elastyczność tkanek, większa świadomość ciała, przywrócenie prawidłowych wzorców ruchowych, lepsze samopoczucie.

Jak długo trwa leczenie fizjoterapeutyczne?

Czas leczenia uzależniony jest od wielu czynników – jak bardzo złożony jest problem, jak Pacjent reaguje na leczenie, czy Pacjent wykonuje zalecone ćwiczenia, czy chodzi regularnie na wizyty.

Kiedy widoczne są pierwsze efekty fizjoterapii stomatologicznej?

Różnicę można zauważyć już po pierwszej wizycie. Wszystko zależy od złożoności stanu Pacjenta.

Czy fizjoterapia stomatologiczna boli?

Z założenia nie. Jednak może pojawić się pewien dyskomfort podczas wizyty, związany z nadmiernym napięciem poszczególnych struktur.

Czy można przyjść na konsultację fizjoterapeutki stomatologicznej, nie będąc pacjentem Niewada Clinic?

Oczywiście. Na konsultację może przyjść każdy, kto ma dolegliwości bólowe w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych bądź szyi czy głowy.