Chirurgia stomatologiczna - Warszawa - Niewada Clinic

To oczywiste, że obawiasz się wyrywania ósemek czy innych zabiegów, jakie oferuje chirurgia stomatologiczna. Na pewno słyszałeś mniej lub bardziej prawdziwe historie o takich zabiegach. My opowiemy Ci zupełnie inną historię. Historię Pacjenta, który po zabiegu zapytał: „Czy to już? Niemożliwe… Nic nie poczułem“. Jak to możliwe?
Taki efekt daje bezpieczna i minimalnie inwazyjna metoda ekstrakcji zęba techniką ÖGRAM. Po zabiegu dziąsła szybko się goją, a nasz Pacjent zapomniał, że kiedykolwiek miał usuwane ósemki.
W Niewada Clinic poczujesz się w pełni bezpiecznie
Niezależnie od tego czy usuwamy ząb, wszczepiamy implanty, podnosimy zatokę szczękową (sinus lift) czy regenerujemy kość, przy chirurgii w naszej klinice Twój komfort w trakcie i po zabiegu jest dla nas najważniejszy. Właśnie dlatego w Niewada Clinic zabiegi chirurgiczne wykonujemy minimalnie inwazyjnymi metodami, z zastosowaniem najnowszych technik i narzędzi mikrochirurgicznych. Zawsze pracujemy w dużym powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup, bo to gwarantuje precyzję, ale też doskonałe efekty leczenia chirurgicznego.
Leczymy bezboleśnie
Wspominaliśmy już, że dla nas ważny jest komfort naszych Pacjentów. Jeśli stresujesz się zabiegiem, boisz się bólu, albo po prostu masz obawy czy „dasz radę” – mamy rozwiązanie.
Żeby wykonać zabieg bez zbędnego stresu i w komfortowych warunkach wykorzystujemy podtlenek azotu. Nasz lekarz podaje go poprzez specjalistyczne urządzenie przed zabiegiem. Zredukuje on Twój strach i pozwoli się odprężyć. Potem podamy Ci znieczulenie za pomocą komputerowego systemu do znieczulania The Wand, tak delikatnie, że nawet nie zorientujesz się, kiedy będzie po wszystkim. Wykonamy zabieg chirurgiczny i spokojnie wrócisz do swoich codziennych zajęć. Wiemy, że tak jest będzie, bo mówią nam o tym nasi Pacjenci.
Leczenie w narkozie
Część Pacjentów mówi nam pół żartem, pół serio, że najlepiej by było, gdyby weszli do gabinetu i wyszli już wyleczeni, a sam zabieg przebiegł jak pstryknięcie palca. Taki efekt daje pełna narkoza, którą stosujemy w naszej klinice.
Nasz doświadczony zespół anestezjologiczny zajmie się tym w profesjonalny i bezpieczny dla Ciebie sposób. Przyjdziesz do naszej kliniki, my zajmiemy się resztą i obudzisz się już po zabiegu chirurgicznym, wszystko pod okiem specjalisty anestezjologa i pielęgniarki anestezjologicznej. Chirurgia wcale nie jest taka straszna jak może się wydawać, szczególnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, które wyróżniają naszą klinikę.
Nowoczesna chirurgia - szybkie gojenie po zabiegu
Jesteśmy z dumni z tego, że możemy leczyć Cię bez bólu, stresu i w komfortowych warunkach. Jednak nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie mieli do zaoferowania czegoś więcej…
Już od lat, rutynowo stosujemy A-PRF (Platalet Rich Fibrin). Jest to technika, w której fibryna pozyskana w bezpieczny sposób z Twojej krwi przyspiesza gojenie po usunięciu zęba. Dzięki A-PRF unikamy powikłań, zakażenia rany i zaniku kości. Te i inne rozwiązania na miarę medycyny XXI wieku sprawiają, że chirurgia w Niewada Clinic jest wyjątkowo efektywna.
Szczegółowa diagnostyka i tomografia komputerowa a chirurgia
Dokładna diagnostyka to podstawa skutecznego zabiegu chirurgicznego. Dla przykładu, zęby mądrości mogą być położone w miejscach anatomicznie wrażliwych. Będziemy wiedzieć czy tak jest w Twoim przypadku, bo przed zabiegiem wykonamy tomografię komputerową (CBCT) za pomocą aparatu tomograficznego renomowanej firmy Vatech.
W trójwymiarze ocenimy sytuację i to przy bardzo niskiej dawce promieni rentgenowskich i bardzo wysokiej rozdzielczości naszego urządzenia CBCT. Z nami jesteś w pełni bezpieczny!
Profesjonalne procedury regeneracyjne kości szczęki i żuchwy w Niewada Clinic
Już od lat w Niewada Clinic uzupełniamy brakujące zęby wszczepiając implanty, a na nich odtwarzamy korony zębów. Implant to rodzaj mocnej, tytanowej śrubki, którą wkręcamy w kość w miejscu brakującego zęba. Tak jak każda śruba, tak i implant potrzebuje dobrego oparcia, dlatego musimy zadbać o ilość i jakość kości (m.in. dlatego po usunięciu zębów stosujemy A-PRF). Zdarza się, że tej kości jest zbyt mało, szczególnie u Pacjentów, którzy bardzo długo zwlekają z uzupełnieniem… W takiej sytuacji odtworzymy Twój wyrostek kostny za pomocą regeneracji kości wyrostka zębodołowego (BONE GRAFTING) lub zabiegu podniesienia zatoki szczękowej (SINUS LIFT).
Podniesienie zatoki szczękowej (SINUS LIFT)
W szczęce, nad korzeniami górnych zębów, każdy z nas ma zatoki szczękowe, czyli wypełnione powietrzem przestrzenie. Zdarza się, że dno tych zatok jest bardzo cienkie, co uniemożliwia nam wszczepienie implantu i uzupełnienie brakującego zęba. W takich przypadkach, po dokładnej diagnostyce za pomocą tomografii komputerowej (CBCT) do gry wchodzi zaawansowana chirurgia. Zwiększamy grubość kości w miejscu, w którym w przyszłości wkręcimy implant, np. poprzez biomateriały.
Metoda otwarta
Metoda zamknięta
Resekcja wierzchołka korzenia
Spotykamy przypadki, w których z różnych przyczyn nie można skutecznie wyleczyć zęba leczeniem kanałowym. Ostatnią deską ratunku może być zabieg chirurgiczny w postaci resekcji wierzchołka zakażonego korzenia. W takiej sytuacji, pod mikroskopem, przez małe okienko w kości, wycinamy wierzchołek korzenia wraz z zakażonymi tkankami. W ten sposób sprawimy, że proces zapalny zatrzyma się, a Ty nadal będziesz mieć swój naturalny ząb.
FAQ
Czy ósemki (zęby mądrości) należy usuwać?
Niektóre zęby mądrości wyrastają nie powodując żadnych problemów, ale czasami rosną one pod kątem i uciskają na zęby sąsiadujące oraz dziąsło. Mówimy wtedy o „całkowicie lub częściowo zatrzymanych ósemkach”. Może to powodować ból oraz być przyczyną infekcji. Mycie ich potrafi być utrudnione co prowadzi do próchnicy i infekcji dziąseł. Stłoczone zęby mądrości w górnej szczęce często pochylają się na boki i ocierają o policzek. Często skutkuje to podrażnieniem śluzówki na policzkach i problemy z żuciem.
Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby Twoje zęby mądrości mogły prawidłowo wyrosnąć, konieczna może okazać się chirurgia. Wczesne usunięcie zęba może zapobiec pojawieniu w przyszłości takim problemom jak:
- ból
- opuchlizna
- pojawienie się ropy
- trudności w otwieraniu ust
- uszkodzenie innych zębów
- zaburzenia zgryzu
- zgrzytanie zębami/bruksizm
Jak długo nie należy jeść po zabiegu chirurgicznym?
Radzimy nie jeść i nie pić co najmniej 2 godziny po zabiegu. Jeśli po tym czasie nadal działa znieczulenie poczekaj, aż jego objawy ustąpią. Jeżeli następnego dnia po zabiegu masz wrażenie, że znieczulenie nadal działa, należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza, który wykonywał zabieg.
Czy po zakończonym zabiegu chirurgicznym mogę stosować leki przeciwbólowe?
Jeżeli towarzyszy Ci ból, w razie potrzeby przyjmij tabletkę przeciwbólową – Ibuprom, Nurofen czy Ketonal. Nie należy stosować Aspiryny, ponieważ zwiększa ona krwawienie z rany.
Obrzęk po przeprowadzonym zabiegu jest normalną reakcją Twojego organizmu. Zwykle od 4 dnia po wizycie zaczyna powoli ustępować. Zalecamy, aby zaraz po zakończonej procedurze chirurgicznej, przykładać zimny okład na okolice pozabiegową, co zmniejszy obrzęk i bolesność.
Co należy robić, aby przyspieszyć proces gojenia?
Do momentu zdjęcia szwów unikaj mechanicznego drażnienia miejsca pozabiegowego, nie szczotkuj zębów i jedz drugą stroną jamy ustnej.
Dobrym rozwiązaniem jest jedzenie lodów, ponieważ dodatkowo chłodzą one okolice pozabiegową. Jeżeli dojdzie do uszkodzenia tego miejsca, może dojść do pogorszenia efektów leczenia. Unikaj wysiłku fizycznego i nie pal papierosów. Nikotyna i substancje smoliste znacznie pogarszają wyniki leczenia.
Jak mam się przygotować przed zabiegiem regeneracji kości?
Ponieważ efekt augmentacji jest w dużej mierze uzależniony od możliwości regeneracyjnych Pacjenta, istotne jest prawidłowe przygotowanie się przed zabiegiem chirurgicznym.
W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów, kierujemy Pacjenta na odpowiednie badania krwi oraz poziomy witamin D i C a w przypadku konieczności ich wyrównania zalecamy odpowiednią suplementację.
Czy muszę stosować się do jakichś specjalnych zaleceń po zabiegu podniesienia zatoki szczękowej?
Aby zapobiec niepotrzebnemu bólowi i infekcji po zabiegu ważne jest, żeby postępować zgodnie zaleceniami lekarza. Nie należy zwiększać ciśnienia w zatoce, czyli nie kichać, nie wydmuchiwać nosa. Nie wolno nurkować przez okres 3 miesięcy.
Aby zmniejszyć obrzęk na policzkach, należy po stronie, gdzie wykonano lifting zatoki przykładać zimne okłady. Proces odbudowy kości trwa od 6 do 9 miesięcy.
Aby dowiedzieć się więcej na temat podnoszenia zatok szczękowych umów się na konsultację do naszego specjalisty dr n. med. Pawła Niewady.