- Smile Design -
- cyfrowe projektowanie Uśmiechu -

Zaplanuj i zobacz swój uśmiech przed rozpoczęciem leczenia

Digital Smile Design, cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli narzędzie które pozwala nam pokazać Ci, jak będzie wyglądać Twój uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Będziemy na podstawie zdjęć i planu leczenia pokazywać Ci Twoje nowe zęby po zakończonej terapii.

W Niewada Clinic dążymy do perfekcji w stomatologii estetycznej. Dobrze wiemy, jak wiele osób chciałoby zmienić swój uśmiech, poprawić kształt, kolor i ustawienie zębów, skorygować ilość widocznych dziąseł czy polepszyć profil twarzy. Każdy chce mieć po prostu piękny i zdrowy uśmiech!

Nowy uśmiech spełni Twoje najśmielsze oczekiwania

Dzięki programowi Digital Smile Design jeszcze przed podjęciem leczenia możemy z dużą dokładnością przedstawić Pacjentowi ostateczny efekt estetyczny – nowy, pięknie harmonijny uśmiech. Umożliwia to unikalny proces transformacji zaprojektowanego uśmiechu w trójwymiarowy model. Sam będziesz mógł zdecydować, jaki kształt, układ i kolor zębów jest najlepszy, a rezultat ocenić w lustrze. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu ułatwimy podjęcie tej ważnej decyzji. A to wszystko bez użycia wiertła!

Jak przebiega proces Smile Design w Niewada Clinic?

Pierwsza wizyta - konsultacja

W relaksującej atmosferze skoncentrujemy się na Twoich oczekiwaniach, ocenimy problem, zaproponujemy możliwe warianty leczenia, odpowiemy na pytania oraz zaczniemy projektować nowy uśmiech.

Bardzo ważnym elementem na tym etapie leczenia jest wykonywanie zdjęć fotograficznych twarzy. Pozwala nam to na idealne zobrazowanie sytuacji zgryzowo-zębowej, zaprojektowanie precyzyjnego planu leczenia, jak również daje możliwość pokazania różnicy przed, w trakcie i po zakończeniu leczenia.

Wizualizacja komputerowa

Najnowsze osiągnięcia w technologii wizualizacji komputerowej pozwalają nam wykreować poprzez Digital Smile Design idealny uśmiech. Krok po kroku, postępując zgodnie z zasadami stomatologii estetycznej, razem z nami tworzysz swój wymarzony, piękny i niepowtarzalny uśmiech. W czasie konsultacji wykonujemy zdjęcie, które następnie podlega opracowaniu. Bezpośrednie opinie i uwagi ze strony Pacjenta podczas projektowania pomagają nam stworzyć i dopracować wygląd idealnego uśmiechu dopasowanego w każdym szczególe do rysów twarzy. A to wszystko wprost na Twoich oczach, przedstawione w zrozumiały i przejrzysty sposób! Dokładamy wszelkich starań, aby przedstawić wizualizację najbardziej zbliżoną do ostatecznego efektu.

Plan leczenia

Po zaprojektowaniu uśmiechu i jego akceptacji przez Pacjenta, przedstawiamy plan z wyszczególnieniem kosztów poszczególnych etapów leczenia. Nasze plany utrzymują ważność przez 6 miesięcy od czasu konsultacji.

Znamy się na cyfrowym
projektowaniu uśmiechu

Wyróżnia nas to, że:

Starannie i z największą precyzją planujemy finałowy efekt terapii.

Na każdym etapie leczenia Pacjent czynnie w nim uczestniczy.

Zapewniamy całkowite bezpieczeństwo całego procesu medycznego.

Bardzo dbamy o sterylność i dezynfekcję w klinice.

Precyzyjnie opracowany harmonogram zapewnia dogodne zaplanowanie wizyt.

Przedstawiony plan leczenia uwzględnia wszystkie koszty i utrzymuje swoja ważność przez okres 6 miesięcy.

PROJEKTOWANIE
UŚMIECHU
NAWIGOWANE
RYSAMI TWARZY

PROJEKTOWANIE UŚMIECHU NAWIGOWANE RYSAMI TWARZY​

Kreowanie pięknego uśmiechu

Podczas pierwszej konsultacji wykonamy zdjęcia fotograficzne i zaczniemy projektować Twój nowy uśmiech przy użyciu wizualizacji komputerowej. Możliwe jest stworzenie nowego uśmiechu bezpośrednio w ustach.

1

Uzyskany komputerowo obraz przetworzymy na trójwymiarowy model, który posłuży do oceny przyszłego uśmiechu, jego estetyki i wyglądu.

2

Po zakończonej analizie wykonamy specjalne, indywidualnie dopasowane nakładki tymczasowe Snap On Smile, odzwierciedlające trójwymiarowy model. Dzięki temu masz możliwość „przymiarki” nowego uśmiechu zanim cokolwiek zaczniemy w nim poprawiać. Możemy wtedy dokonać jeszcze drobnych zmian.

3

Nowy uśmiech jest gotowy! Dokładnie taki, jak był zaplanowany. Nasi technicy w mistrzowskim stylu powielają model, dobierając razem z Tobą ostateczny kolor, powierzchnię oraz anatomiczny kształt. Tak powstaje Twój wymarzony uśmiech.

W uśmiechu jest klucz, którym jesteśmy w stanie rozszyfrować całego człowieka. ~ Thomas Carlyle

galeria

Digital Smile Design
- zasady estetyki

Dlaczego warto nam zaufać?
W Niewada Clinic kierujemy się kilkoma zasadami, które pomagają nam projektować piękne, zdrowe i harmonijne uśmiechy:

Płaszczyzna pozioma

Idealne ustawienie brzegów siecznych górnych zębów (tzw. linii zgryzowej przedniej) powinno być ułożone równolegle do płaszczyzny poziomej oraz linii źrenic.

Krzywa Uśmiechu

Przebieg brzegów siecznych górnych zębów od kła do kła względem ułożenia dolnej wargi nazywa się krzywą uśmiechu. W idealnym położeniu koresponduje ona z naturalną krzywizną dolnej wargi i optycznie nas odmładza. U kobiet jest bardziej zakrzywiona niż u mężczyzn. W przypadku tzw. negatywnej krzywej uśmiechu odnosi się wrażenie, jakby łuk zębów górnych został odwrócony. Wpływa to zawsze niekorzystnie na wygląd twarzy.

Symetria

Symetria względem linii środkowej ma największe znaczenie dla naturalnej estetyki uśmiechu. Nawet, gdy z pewnych przyczyn nie można uzyskać tego efektu w 100%, powinna zostać stworzona iluzja symetrii. Efekt ten jest możliwy do uzyskania dzięki symetrycznemu rozstawieniu dwóch pierwszych, a także w miarę możliwości kolejnych zębów położonych blisko linii środkowej. Im dalej od tej linii, tym asymetria jest mniej zauważalna.

Linia Uśmiechu

Powinna pokazywać układ szyjek zębów, czyli długość zębów widoczną przy uśmiechu. Prawidłowo linia ta powinna pokrywać się z linią utworzoną przez górną wargę, aby zapewnić optymalną ekspozycję dziąseł i zębów.

Szerokość Uśmiechu

Odpowiednia szerokość uśmiechu pozwala zaobserwować idealny przebieg sekwencji zębów od przednich do tylnych. Szerokość sześciu przednich zębów górnych wyznacza tzw. linia kłów. W przypadku, gdy mamy do czynienia z węższym uśmiechem, boczne zęby są często w cieniu zębów przednich, stwarzając wrażenie, że zęby przednie są odizolowane od reszty.

Złote proporcje

Złote reguły proporcji zostały stworzone po to, aby je łamać. Stanowią one, jednakże znakomity punkt wyjścia w celu kreowania pięknego uśmiechu. Opisują harmonijny, idealny stosunek szerokości sześciu przednich zębów: 1,6: 1,0: 0,6.

Wcięcia międzysieczne

Są to małe obszary przypominające swoim wyglądem trójkąty, pomiędzy brzegami siecznymi sąsiadujących zębów a punktami stycznymi. Bez nich zęby wyglądałyby jednakowo, tak jak np. klawisze fortepianu. Te przestrzenie powinny być możliwe jak najmniejsze między siekaczami i stopniowo zwiększać się w kierunku zębów tylnych.

Proporcje zębów

Istnieją również wskazówki dotyczące idealnych proporcji każdego zęba. Na przykład, zalecany stosunek szerokości do wysokości dla dwóch pierwszych zębów przednich wynosi 0,7:1.

galeria przypadków

FAQ

Ile czasu trwa pierwsza konsultacja dotycząca cyfrowego projektowania uśmiechu?

Czas, jaki powinniście Państwo zarezerwować na taką wizytę, to ok. 1,5 godziny.