Implantologia
w Niewada Clinic

Najbardziej przewidywalna
i bezpieczna Implantologia

Implant to tytanowy element w kształcie stożka, który zastępuje własny, utracony korzeń zęba. Ten mikroskopijny, tytanowy element w przeciągu około trzech miesięcy wgaja się i integruje się z kością na stałe. Stanowi on solidną podstawę do odbudowy protetycznej jaką może być korona, lub most.

Implantologia to nasza domena. Dr n. med. Paweł Niewada jest jednym z najbardziej utytułowanych lekarzy w Polsce i uznanym ekspertem w tej dziedzinie. W swojej karierze, z powodzeniem przeprowadził ponad dziesięć tysięcy zabiegów implantacyjnych i okołoimplantacyjnych. Implanty zajmują bardzo ważne miejsce jako element kompleksowych terapii, jakie przeprowadzane są w Niewada Clinic.

Braki zębowe pozostawione bez zabezpieczenia prowadzą do wielu poważnych problemów. Raz naruszony aparat zgryzowy traci swoją biologiczną harmonie i dochodzi do przemieszczanie się zębów sąsiednich, wysuwania zębów przeciwstawnych, ich utraty oraz po latach do zmiany rysów twarzy.

DOŚWIADCZENIE – TECHNOLOGIA
ZAAWANSOWANE SYSTEMY IMPLANTOLOGICZNE

Implantologia na światowym poziomie
w Niewada Clinic

Dr Paweł Niewada często przeprowadza zabiegi oparte o implanty, w najtrudniejszych sytuacjach klinicznych. Liczną grupę Pacjentów stanowią osoby, które zostały odesłane do naszego gabinetu przez innych lekarzy. Są to procedury wymagające najwyższych umiejętności, doświadczenia i wiedzy. 

Ponad 20-letnie doświadczenie, prace naukowe, wykłady prezentowane w kraju i zagranicą są inspiracją dla wielu innych lekarzy implantologów. Daje to pewność, że każdemu z Pacjentów jesteśmy w stanie zapewnić pełną przewidywalność zabiegów.

SYSTEM IMPLANTOLOGICZNY
DOPASOWANY DO CIEBIE

Pracujemy w oparciu o trzy wiodące systemy implantologiczne:
Astra Tech, Straumann oraz Global D. System dobieramy w zależności od anatomii
Pacjenta i jego warunków biologicznych. Decydujemy na podstawie przesłanek
terapeutycznych, nie w oparciu o umowy handlowe bądź kontrakty.
Dobre leczenie naszych Pacjentów zawsze stawiamy na
pierwszym miejscu.

Kompletne portfolio rozwiązań

Bez względu na to z jakiego rodzaju problemem zwraca się do nas Pacjent – jesteśmy w stanie zaproponować najbardziej biologiczne rozwiązanie. Zaawansowane zabiegi w strefie estetycznej, pełnołukowe odbudowy All-on-four, mosty, implantacja natychmiastowa to jedynie część z rozwiązań jakie stosujemy w codziennej praktyce. Zawsze je dobieramy do potrzeb i sytuacji klinicznej naszych Pacjentów. 

Zapraszamy na konsultację implantologiczną, aby dowiedzieć się więcej.

pojedyncza korona na implancie

most wsparty na dwóch implantach

pełnołukowa odbudowa w strefie estetycznej

pojedyncza odbudowa w strefie estetycznej na łącznikach cyrkownowych

Poprzedni
Następny

Dlaczego implantologia w Niewada Clinic

Badania

Na wstępie troszcząc się o każdy niuans leczenia kierujemy naszego Pacjenta na specjalistyczne badania przez zabiegiem, aby sprawdzić kluczowe parametry dotyczące choćby krzepliwość krwi, poziomu witaminy D i inne. Znając wyniki możemy jeszcze przed zabiegiem przygotować Pacjenta do jak najszybszego powrotu do pełnej funkcjonalności. Badania również gwarantują również pewność przebiegu procesu gojenia i samego zabiegu.

1

Jakość materiałów

Implanty to bardzo trwałe elementy. Jednak nie wszystkie marki implantów posiadają naprawdę bogatą dokumentację naukową. Nie wszyscy producenci inwestują w bardzo kosztowne i zaawansowane badania kliniczne, wieloletnie obserwacje, w laboratoria badawcze. Na bazie doświadczeń, obserwacji i wiedzy naukowej stosujemy trzy wiodące systemy implantologiczne – Szwedzki system Astra Tech, Szwajcarski system implantologiczny Straumann oraz wywodzący się z Francji Global D.

2

Wykorzystanie szablonów

Nowoczesna implantologia za pomocą cyfrowych skanów wnętrza jamy ustnej pozwala stworzyć model 3D zębów Pacjenta. Na jego podstawie, przy użyciu specjalistycznego oprogramowania, chirurg jest w stanie zaplanować z perfekcyjną dokładnością pozycję do implantu, indywidualnie do anatomii Pacjenta. Na tej podstawie, w drukarce 3D powstaje szablon, który pozwala z niesłychaną precyzją wprowadzić implant w odpowiednie miejsce. Gwarantuje to pełne bezpieczeństwo i komfort dla Pacjenta.

3

Zabieg oraz znieczulenie

Implantacja przeprowadzona przez doświadczonego lekarza nie jest zabiegiem znacząco obciążającym Pacjenta. Jednak nadal jest zabiegiem chirurgicznym, dlatego podstawą w jego wykonaniu jest atraumatyczna i minimalnie inwazyjna procedura oparta o znieczulenie miejscowe. Dlatego stosujemy znieczulenie podawane komputerowo the Wand. Dzięki temu sam zabieg przebiega w pełni komfortowo. Jednocześnie znieczulenie komputerowe nie obciąża organizmu, a przeważnie nasi Pacjenci następnego dnia, mogą następnego dnia mogą wrócić do swoich rutynowych zajęć.

4

Wsparcie po implantacji

Zawsze po kiedy chodzi o implanty, nasi Pacjenci po zabiegu nie są pozostawieni samym sobie. Opiekujemy się i monitorujemy Państwa stan zdrowia oraz okolic miejsca zabiegowego. Szczególnie ważny jest stan tkanek miękkich w okolicach implantu oraz faza integracji implantu z kością. W dalszym ujęciu czasowym przypominamy o wizytach kontrolnych oraz regularnej higienizacji. Tylko w ten sposób, współpracując i pozostając w kontakcie z
Pacjentem, można być pewnym, że implant będzie spełniał swoje zadanie.

5

Jakość prac protetycznych

Odbudowa estetyki zęba na naprawdę wysokim poziomie jest sztuką. Jeszcze większą sztuką jest, aby nowy ząb perfekcyjnie pasował w zgryzie. Dlatego w naszej klinice wiedzę zdobywaliśmy w topowych ośrodkach edukacyjnych na całym świecie. Dziś tą wiedzą dzielimy się z lekarzami z Polski. Piękno trwałej odbudowy protetycznej, które idealnie funkcjonuje w uśmiechu to nasza specjalność. Wszyscy nasi Pacjenci mają pewność, że nowy ząb perfekcyjnie jest spasowany z całym układem żucia. Połączenie tych elementów jest kluczem leczenia bioestetycznego. Omijanie tych protokołów może prowadzić do bólów głowy, stawu skroniowo-żuchwowego, starcia zębów, bruksizmu i powodować trwałe spięcie mięśni w obrębie jamy ustnej.

6

galeria przypadków

Kluczowe ogniwo sukcesu leczenia implantologicznego – Lekarz

Lekarz odpowiedzialny za zabieg implantacji jest najważniejszym ogniwem procesu. Jego umiejętności manualne, doświadczenie kliniczne, jego wiedza, to decyduje o bezpiecznym zabiegu implantacji. Jest to zabieg chirurgiczny, czyli taki, który ingeruje w strukturę organizmu Pacjenta, przez co umiejętność jego przeprowadzenia ma ogromne znaczenie dla powodzenia leczenia. Jest wiele narzędzi i systemów, które pomagają lekarzowi w procesie zabiegu, jednak na samym końcu jest ręka człowieka. Doświadczenia i umiejętności nie da się zastąpić niczym innym.

Dr. n med. Paweł Niewada

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalista w dziedzinie periodontologii.
Zajmuje się implantologią, leczeniem chorób przyzębia, plastyczną mikrochirurgią periodontologiczną oraz kompleksowym leczeniem protetycznym wykorzystując techniki minimalnie
inwazyjne.

Doświadczenie zawodowe to efekt pracy, wielu szkoleń i kursów praktycznych w ośrodkach implantologiczno-periodontologicznych w kraju i za granicą m.in. w Niemczech oraz Szwecji.

Odbył staże kliniczne w oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej Städtliches Klinikum Karlsruhe, Akademickiego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Alberta Ludwiga we Freiburgu <http://www.klinikum-karlsruhe.com/index.php?id=akt>, pod kierownictwem prof. Antona Dunsche,

Prywatnym Instytucie Periodontologii i Implantologii w Monachium, Zahnärztliche Praxisklinik dr med. dent. Steffen Landow oraz Dental School and Hospital przy Trinity College w Dublinie), gdzie rozwijał swoje zainteresowania z zakresu implantologii, chirurgii tkanek twardych wyrostka zębodołowego oraz technik mikrochirurgicznych w zarządzaniu tkankami miękkimi. Posiada prawo wykonywania zawodu zarówno w Polsce jak i w Niemczech (Approbationsurkunde Baden-Württemberg).

Autor publikacji naukowych i doniesień zjazdowych.

FAQ

Ile to kosztuje implant?

To wysoce specjalistyczne leczenie protetyczne, którego zadaniem jest stworzenie pięknego, naturalnego uśmiechu, który odwzorowuje morfologię zębów, zapewnia prawidłową harmonię mięśniową i idealnie wpisuje się w rysy twarzy Pacjenta.

Jak długo boli po zabiegu i jak długo wgaja się implant?

To wysoce specjalistyczne leczenie protetyczne, którego zadaniem jest stworzenie pięknego, naturalnego uśmiechu, który odwzorowuje morfologię zębów, zapewnia prawidłową harmonię mięśniową i idealnie wpisuje się w rysy twarzy Pacjenta.

Kto może mieć implant?

To wysoce specjalistyczne leczenie protetyczne, którego zadaniem jest stworzenie pięknego, naturalnego uśmiechu, który odwzorowuje morfologię zębów, zapewnia prawidłową harmonię mięśniową i idealnie wpisuje się w rysy twarzy Pacjenta.