
Implanty zębów w Niewada Clinic Warszawa
Czy istnieje przewidywalna
i bezpieczna Implantologia?
Brak odpowiedniej higieny w jamie ustnej czy nawet zwykły wypadek może sprawić, że nasz uśmiech będzie niepełny. Tak drobna, jak mogłoby się to wydawać, rzecz jak brak zęba jest od razu bardzo widoczny gołym okiem. Buduje to ogromny dyskomfort a z czasem nawyki jak zakrywanie ust ręką, krzywy uśmiech ale też problemy z trawieniem i okalającymi zębami… Jest jednak na to skuteczne rozwiązanie – implanty zębów.
Z naszego wpisu dowiesz się:
Czym są implanty stomatologiczne?
Implant to nowy korzeń zęba, wykonany z tytanu – uznawany za jeden z najtrwalszych metali na świecie. Wyróżnia się niezwykłą lekkością i wytrzymałością. Implant umieszczany jest w kości, by zastąpić korzeń utraconego zęba. Jest niewidoczną, ale kluczową częścią nowej struktury. Do implantu przykręca się łącznik, który stanowi wsparcie korony. To właśnie połączenie tych trzech elementów w jamie ustnej Pacjenta pozwala przywrócić piękny uśmiech oraz pełną sprawność zgryzu.
Zaletą implantu jest to, że w przeciągu około trzech miesięcy wgaja się i integruje w kości szczęki lub żuchwy na stałe. Stanowi on solidną podstawę do odbudowy protetycznej jaką może być korona lub most. Warto to zaznaczyć jeszcze raz – implant to nie widoczna część nowego zęba! Owszem, pozwala przywrócić naturalny wygląd, ale sam w sobie jest bazą do odbudowy brakujących zębów.


Kiedy korzysta się z implantów i dlaczego warto się na nie zdecydować?
Higiena jamy ustnej jest niesamowicie ważna, nie tylko w gabinecie stomatologicznym. Codzienne mycie i nitkowanie zębów pozwala pozbyć się zarazków i kamienia, które niczym rdza w karoserii auta powoli ale bardzo skutecznie niszczą zęby. Brak odpowiedniej higieny prowadzi do stanów zapalnych, które nieleczone często stawiają nas przed koniecznością usunięcia zęba (np. gdy ani plomba ani leczenie kanałowe nie przyniesie efektu).
Co wtedy? Dla wielu osób to koszmar, szczególnie gdy chodzi o najbardziej widoczne zęby! Rozwiązaniem są implanty stomatologiczne.
Co ważne, brak zęba na początku wydaje się niegroźny, ale trzeba zdać sobie sprawę, że cały łuk zębowy opiera się na harmonii w budowie i tam też leży ich siła. Gdy ząb traci oparcie, a podczas utraty zęba często aż dwa z nich zostają bez oparcia, zaczyna się chwiać pod naporem (np. podczas jedzenia) lub wysiłku, gdy zwiększa się ciśnienie. Powoduje to efekt domina, ponieważ rozchwiany ząb przyśpiesza proces zaniku kości. Innymi słowy – nieleczony brak zęba pociąga za sobą straty w formie kolejnych zdrowych zębów!
Wielu Pacjentów ulega również nieszczęśliwym wypadkom, w których łuk zębowy zostaje zniszczony. Wymaga to odpowiedniego uzupełnienia, by przywrócić normalne życie. Stosowane w medycynie rozwiązania jak korony, protezy czy implanty z tytanu dają możliwość uzupełniania braku a także zamaskowania ewentualnych kolejnych ubytków, gdy mówimy o braku więcej niż jednego zęba.
Zaawansowane zabiegi w strefie estetycznej, pełnołukowe odbudowy All-on-four, mosty, implantacja natychmiastowa to jedynie część z rozwiązań jakie stosujemy w codziennej praktyce. Zawsze je dobieramy do potrzeb i sytuacji klinicznej naszych Pacjentów.
Rodzaje implantów zębowych
Zależnie od rodzaju ubytku uzębienia, preferencji Pacjenta a także budżetu mamy do wyboru kilka rodzajów implantów stomatologicznych.

Implanty tytanowe – wykonane z niesamowicie wytrzymałego i lekkiego materiału stosowanego w zaawansowanej inżynierii. Cechują się niezawodnością, precyzją wykonania oraz jakością użytkowania.

Implanty cyrkonowe (inaczej ceramiczne) – to alternatywa dla tytanu. Są również bardzo wytrzymałe, wytwarzane z najwyższej jakości materiałów. Ceramika jest naturalnie odporna na korozję i ze względu na swój naturalny charakter wszczepienie implantu tego typu przebiega bardzo sprawnie, bo dobrze integruje się z kością.
Mówiąc o rodzajach implantów warto też wspomnieć o innych niezbędnych elementach:

Łącznik – to element, który pozwala na połączenie wszczepionego do kości implantu z pracą protetyczną. Wykonany jest z silnego materiału tak, aby zapewnić jego trwałość zarówno podczas spoczynku jak i pracy pod obciążeniem – jedzenia, sportu itd.

Śruba gojąca – kluczowa część implantacji. Umieszcza się ją w implancie na czas gojenia by pozostawić miejsca na dokończenie zabiegu po pełnym wygojeniu operowanej tkanki. Następnie jest usuwany i zastępowany finalnym elementem.

Regeneracja kości – to zabieg, którego celem jest umożliwienie wszczepienia implantu w sytuacji, w której ubytek spowodował zanik kości. Implanty zębowe muszą być solidnie osadzone w kości, a gdy jest jej za mało, nie da się przeprowadzić poprawnie zabiegu a co najważniejsze – zagwarantować efektów.

pojedyncza korona na implancie

most wsparty na dwóch implantach

pełnołukowa odbudowa w strefie estetycznej

pojedyncza odbudowa w strefie estetycznej na łącznikach cyrkownowych
Warto wiedzieć!
- Aby zrozumieć jak duży wpływ na cały organizm ma brak choćby jednego zęba warto wiedzieć, że po dłuższym czasie powoduje on zmiany rysów twarzy (przez zanikającą kość i inne napięcie mięśni)
- Implanty to bardzo trwałe elementy. Jednak nie wszystkie marki implantów zębowych posiadają naprawdę bogatą dokumentację naukową. Nie wszyscy producenci inwestują w bardzo kosztowne i zaawansowane badania kliniczne, wieloletnie obserwacje, w laboratoria badawcze. Na bazie doświadczeń, obserwacji i wiedzy naukowej stosujemy trzy wiodące systemy implantologiczne – Szwedzki system Astra Tech, Szwajcarski system implantologiczny Straumann oraz wywodzący się z Francji Global D.
DOŚWIADCZENIE – TECHNOLOGIA
ZAAWANSOWANE SYSTEMY IMPLANTOLOGICZNE
Dlaczego implantologia w Niewada Clinic?
Badania
Na wstępie troszcząc się o każdy niuans leczenia kierujemy naszego Pacjenta na specjalistyczne badania przez zabiegiem, aby sprawdzić kluczowe parametry dotyczące choćby krzepliwość krwi, poziomu witaminy D i inne. Znając wyniki możemy jeszcze przed zabiegiem przygotować Pacjenta do jak najszybszego powrotu do pełnej funkcjonalności. Badania również gwarantują również pewność przebiegu procesu gojenia i samego zabiegu.
Jakość materiałów
Implanty to bardzo trwałe elementy. Jednak nie wszystkie marki implantów posiadają naprawdę bogatą dokumentację naukową. Nie wszyscy producenci inwestują w bardzo kosztowne i zaawansowane badania kliniczne, wieloletnie obserwacje, w laboratoria badawcze. Na bazie doświadczeń, obserwacji i wiedzy naukowej stosujemy trzy wiodące systemy implantologiczne – Szwedzki system Astra Tech, Szwajcarski system implantologiczny Straumann oraz wywodzący się z Francji Global D.
Wykorzystanie szablonów
Nowoczesna implantologia za pomocą cyfrowych skanów wnętrza jamy ustnej pozwala stworzyć model 3D zębów Pacjenta. Na jego podstawie, przy użyciu specjalistycznego oprogramowania, chirurg jest w stanie zaplanować z perfekcyjną dokładnością pozycję do implantu, indywidualnie do anatomii Pacjenta. Na tej podstawie, w drukarce 3D powstaje szablon, który pozwala z niesłychaną precyzją wprowadzić implant w odpowiednie miejsce. Gwarantuje to pełne bezpieczeństwo i komfort dla Pacjenta.
Zabieg oraz znieczulenie
Implantacja przeprowadzona przez doświadczonego lekarza nie jest zabiegiem znacząco obciążającym Pacjenta. Jednak nadal jest zabiegiem chirurgicznym, dlatego podstawą w jego wykonaniu jest atraumatyczna i minimalnie inwazyjna procedura oparta o znieczulenie miejscowe. Dlatego stosujemy znieczulenie podawane komputerowo the Wand. Dzięki temu sam zabieg przebiega w pełni komfortowo. Jednocześnie znieczulenie komputerowe nie obciąża organizmu, a przeważnie nasi Pacjenci następnego dnia, mogą następnego dnia mogą wrócić do swoich rutynowych zajęć.
Zalecenia po założeniu implantu
Zawsze po kiedy chodzi o implanty, nasi Pacjenci po zabiegu nie są pozostawieni samym sobie. Opiekujemy się i monitorujemy Państwa stan zdrowia oraz okolic miejsca zabiegowego. Szczególnie ważny jest stan tkanek miękkich w okolicach implantu oraz faza integracji z kością. W dalszym ujęciu czasowym przypominamy o wizytach kontrolnych oraz regularnej higienizacji. Tylko w ten sposób, współpracując i pozostając w kontakcie z Pacjentem, można być pewnym, że implant będzie spełniał swoje zadanie.
Naturalnie należy dać organizmowi czas na regenerację – zabieg implantacji jest inwazyjny a miejsce operacji zabezpieczone szwami dlatego należy powstrzymać się od wysiłku fizycznego, palenia tytoniu, picia alkoholu przez tydzień (lub dłużej, zależnie od stopnia regeneracji). Wszystkie przeciwwskazania przekazuje lekarz prowadzący.
Jakość Prac Protetycznych a implanty zębowe
Odbudowa estetyki zęba na naprawdę wysokim poziomie jest sztuką. Jeszcze większą sztuką jest, aby nowy ząb perfekcyjnie pasował w zgryzie. Dlatego w naszej klinice wiedzę zdobywaliśmy w topowych ośrodkach edukacyjnych na całym świecie.
Dziś tą wiedzą dzielimy się z lekarzami z Polski. Piękno trwałej odbudowy protetycznej, które idealnie funkcjonuje w uśmiechu to nasza specjalność. Wszyscy nasi Pacjenci mają pewność, że nowy ząb perfekcyjnie jest spasowany z całym układem żucia. Połączenie tych elementów jest kluczem leczenia bioestetycznego. Omijanie tych protokołów może prowadzić do bólów głowy, stawu skroniowo-żuchwowego, starcia zębów, bruksizmu i powodować trwałe spięcie mięśni w obrębie jamy ustnej.
Dlaczego Pacjenci tak często wybierają dr Pawła Niewadę?

Implanty to nasza domena. Dr n. med. Paweł Niewada jest jednym z najbardziej utytułowanych lekarzy w Polsce i uznanym ekspertem w tej dziedzinie. W swojej karierze, z powodzeniem przeprowadził ponad dziesięć tysięcy zabiegów implantacyjnych i okołoimplantacyjnych. Implanty zajmują bardzo ważne miejsce jako element kompleksowych terapii, jakie przeprowadzane są w Niewada Clinic.
Dr Paweł Niewada często przeprowadza zabiegi jamy ustnej oparte o implanty, w najtrudniejszych sytuacjach klinicznych. Liczną grupę Pacjentów stanowią osoby, które zostały odesłane do naszego gabinetu przez innych lekarzy. Są to procedury wymagające najwyższych umiejętności, doświadczenia i wiedzy.
Ponad 20-letnie doświadczenie, prace naukowe, wykłady prezentowane w kraju i zagranicą są inspiracją dla wielu innych lekarzy implantologów. Daje to pewność, że każdemu z Pacjentów jesteśmy w stanie zapewnić pełną przewidywalność zabiegów.
FAQ
Najczęstsze pytania i odpowiedzi
Wszczepienie implantu to koszt 4500 zł.
Wszczepienie pojedynczego implantu to koszt 4500 zł. Do ceny leczenia implantologicznego należy doliczyć koszt łącznika implantologicznego (od 1800 zł) oraz koszt korony (od 3500 zł) W przypadku wielu ubytków zębowych, do ustalenia kosztorysu leczenia niezbędna jest konsultacja.
Łącznik to komponent łączący jamę ustną z implantem i stanowiący filar odbudowy protetycznej.
Leczenie implantologiczne rozpoczyna się wizytą konsultacyjną u lekarza. Podczas konsultacji lekarz informuje o możliwościach wszczepienia implantu, bądź o przeciwskazaniach do tego zabiegu. Ocenia się ogólny stan zdrowia i sprawdza, czy choroby przewlekłe nie wykluczają implantacji. Wykonuje się również badania diagnostyczne. Na podstawie tych badań, lekarz kwalifikuje do leczenia i ustala jego plan.
Zabieg wszczepienia pojedynczego implantu trwa ok. 1 godziny w znieczuleniu miejscowym.
Zdecydowanie jak najszybciej po utracie zęba! Odbudowa we właściwym czasie pozwala zapobiec nieprzyjemnym konsekwencjom i dalszym powikłaniom, które mają ogromny wpływ na pozostałe zdrowe zęby.
Tymczasową koronę można założyć kilka dni po wszczepieniu implantu. Z zacementowaniem pracy ostatecznej, trzeba poczekać od 3 do 6-ciu miesięcy.
Cena uzależniona jest od następujących elementów:
- rodzaj implantu / rodzaj łącznika (standardowy lub dobierany indywidualnie)/ rodzaj korony
- materiały użyte podczas zabiegu (śruba zamykająca, śruba gojąca, łyżka wyciskowa, szwy chirurgiczne, transfery, itd.)
- od konieczności przeprowadzenia zabiegu odbudowującego kość
- od doświadczenia i umiejętności lekarza, który wykonuje zabieg
Jeśli więc zależy nam na zagwarantowaniu najlepszego efektu, musimy brać pod uwagę, że wymaga to wykorzystania dobrej jakości materiałów i doświadczonej (czyt. wyszkolonej) ręki lekarza.