Leczenie kanałowe
– Endodoncja – Niewada Clinic

Leczenie kanałowe zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zębów i tkanek okołowierzchołkowych. W trakcie leczenia usuwane są martwe tkanki oraz bakterie, które powodują zapalenie tkanek otaczających ząb.

Endodoncja wymaga ogromnej precyzji. Kanały zębów są bardzo wąskie, w zasadzie leczenie kanałowe jest zabiegiem mikrochirurgicznym. Wymaga cierpliwości, doświadczenia i precyzji.

Endodoncja w naszej klinice w Warszawie

W Niewada Clinic do leczenia endodontycznego zawsze wykorzystujemy mikroskop z najlepszą optyką firmy Zeiss. Nasi lekarze pracują z mikroskopem już od kilkunastu lat. Widzimy więcej i pracujemy dokładniej, co ma ogromne znaczenie dla skuteczności leczenia Twoich zębów. Mikroskop stosujemy przy każdym zabiegu. 

Mamy ogromne doświadczenie w leczeniu trudnych przypadków, np. usuwaniu złamanych narzędzi, zamykaniu perforacji, leczeniu zgorzeli i ropni, udrażnianiu trudnych kanałów. Narzędzia do pracy dobieramy indywidualnie do przypadku. Rutynowo używamy systemów narzędzi niklowo-tytanowych, ultradźwięków i biokompatybilnych systemów do wypełniania kanałów.

Nowoczesna endodoncja w Niewada Clinic to precyzja i perfekcja w każdym milimetrze.

Precyzyjne leczenie kanałowe
w Niewada Clinic

Jeśli to tylko możliwe, leczenie kanałowe wykonujemy na jednej wizycie. Przed leczeniem wykonujemy zdjęcia RTG aparatem o ultra niskiej dawce promieniowania lub wykonujemy szczegółową tomografię komputerową. 

Leczenie kanałowe w Niewada Clinic jest bezbolesne dzięki komputerowo sterowanemu znieczuleniu The Wand. 

Zawsze zakładamy koferdam, elastyczną izolację, dzięki której możemy przeprowadzić zabiegi bez ryzyka dodatkowego zakażenia zębów. 

Do wypełnienia kanałów stosujemy nietoksyczne, trwałe i biokompatybilne materiały.

Dlaczego warto zdecydować się
na leczenie w Niewada Clinic

Po pierwsze leczenie kanałowe przeprowadzają wybitni specjaliści zajmujący się tą tematyką od bardzo wielu lat i posiadający niebywałe doświadczenie w terapii nawet najtrudniejszych przypadków endodontycznych.

Leczenie kanałowe zawsze wykonujemy w powiększeniu za pomocą lup i specjalistycznego mikroskopu firmy Zeiss. Praca w powiększeniu to dokładniejsze usunięcie złamanych narzędzi, udrożnienie zarośniętych kanałów oraz odnalezienie ich dodatkowych odgałęzień. Przeprowadzenie zabiegów endodontycznych pod mikroskopem zapewnia precyzję i skuteczność.

Leczenie odbywa się w znieczuleniu miejscowym The Wand, tak aby nasi pacjenci nie czuli dyskomfortu oraz bólu podczas przeprowadzanego zabiegu.

Do ustalenia długości kanałów zęba standardowo używamy endometru.

Dokładna diagnostyka pozwala nam poznać morfologię zębów, wykorzystujemy do tego zaawansowanej technologicznie radiowizjografii oraz badania CBCT (Cone Beam Computer Tomography).

 

FAQ

Czy endodoncja boli?

U nas leczenie kanałowe nie boli! W Niewada Clinic dokładamy wszelkich starań, aby zabieg leczenia kanałowego był jak najmniej inwazyjny i nie powodował dyskomfortu u naszych pacjentów. 

Zabiegi leczenia kanałowego przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym The Wand, które pozwala wyeliminować ból związany z usunięciem nerwu. 

Leczenie kanałowe w Niewada Clinic nie tylko nie boli, ale nasi pacjenci odczuwają natychmiastową ulgę po zakończonym leczeniu.