Profilaktyka i higiena
– Warszawa - Niewada Clinic

Profilaktyka stomatologiczna w połączeniu z higieną odgrywa kluczową rolę w zachowaniu zdrowych i pięknych zębów.  To najmniej inwazyjna i najmniej kosztowna forma dbania o zdrowie całej jamy ustnej. Zabiegi przeprowadzane w naszej klinice polegają na usunięciu niebezpiecznych, wywołujących choroby bakterii zalegających w złogach kamienia i osadu nazębnego, często niemożliwych do usunięcia przez Pacjenta w warunkach domowych.

Profesjonalna i regularna higienizacja jest podstawowym filarem dbania o zdrowie jamy ustnej i całego organizmu

Profilaktyka i higiena jamy ustnej są kluczowe, jeśli chcesz się cieszyć zdrowym uśmiechem przez całe życie, bez paradontozy!

Regularne kontrole i wysokiej jakości profilaktyka dają pewność, że nic niepokojącego nie zagraża naszemu organizmowi i odpowiednio dbamy o czystość zębów. Dokładamy wszelkich starań, aby uświadamiać i edukować naszych Pacjentów na temat zagrożeń wynikających z nieodpowiedniej higieny jamy ustnej, które dotyczą całego organizmu.

W Niewada Clinic stworzyliśmy profesjonalny program pielęgnacji zębów, oparty na aktualnym stanie wiedzy i naszym wieloletnim doświadczeniu. Nasze higienistki stomatologiczne pełnią szalenie ważną funkcję. Ich zadaniem jest dbanie o idealną higienę jamy ustnej naszych Pacjentów.

Co wyróżnia wizytę higienizacyjną
w NIEWADA CLINIC?

Higienistki Niewada Clinic zostały osobiście wyszkolone przez naszych dwóch periodontologów, specjalistów w dziedzinie leczenia chorób przyzębia czyli „paradontozy”, dr hab.n.med. Annę Skurską oraz dr n. med. Pawła Niewadę i pracują wg. ściśle określonegoi sprawdzonego protokołu.

Zabiegi czyszczenia zębów przeprowadzane są zawsze z wykorzystaniem lup stomatologicznych. 

Procedury powtarzamy w zależności od potrzeb, 2-4 razy w roku, zmniejszając jednocześnie ryzyko zachorowań na próchnicę i choroby przyzębia. 

Edukujemy naszych Pacjentów na temat istoty dbania o zdrowie jamy ustnej. 

Stosujemy materiały i sprzęt z najwyższymi certyfikatami jakości. 

Rygorystycznie przestrzegamy zasad aseptyki i antyseptyki. 

Każdy zabieg profilaktyczny jest indywidualnie dostosowany do potrzeb naszych Pacjentów. 

Przeprowadzamy trening prawidłowego mycia zębów. 

Indywidulanie rekomendujemy odpowiednią dla Ciebie szczoteczkę oraz inne środki takie jak szczoteczki międzyzębowe, nici dentystyczne, pasty do zębów, itp.

galeria

Analiza podstawą skutecznego leczenia

Dokonujemy pomiaru istotnych wskaźników, co umożliwia ocenę faktycznego stanu higieny jamy ustnej oraz pozwala dostosować odpowiednie zabiegi do indywidualnych potrzeb. Wszystko w warunkach największej sterylności.

Przykładamy szczególną uwagę do kontroli czystości. W naszej klinice przygotowujemy indywidualnie dla każdego Pacjenta zestaw narzędzi, końcówek roboczych skalerów i piaskarek, żeby do zera wykluczyć prawdopodobieństwa zakażeń.

Jak przebiega wizyta higienizacyjna w naszej klinice?

Zbieramy dokładny wywiad medyczny, aby dowiedzieć się wszystkich niezbędnych informacji na temat stanu zdrowia Pacjenta po to, aby móc bezpiecznie przeprowadzić zabieg.

1

Wybarwiamy płytkę nazębną w celu zapoznania się ze stanem higieny Pacjenta. Jest to doskonały sposób na uwidocznienie zalegającej płytki bakteryjnej bardzo często w trudno dostępnych miejscach.

2

Kolejnym etapem jest usuwanie złogów nazębnych za pomocą skalera. Skalling przeprowadzamy za pomocą delikatnego skalera, który wytwarzając ultradźwięki powoduje pękanie zmineralizowanej płytki nazębnej.

3

Osady i przebarwienia oczyszczamy przy użyciu urządzenia nazywanego piaskarką, a samą czynność nazywamy piaskowaniem. Delikatny piasek wraz z wodą wydostaje się przez dyszę pod ciśnieniem.  Nasza doświadczona higienistka kieruje strumień na powierzchnię zębów i z precyzją usuwa zalegające osady. Do tego celu stosujemy najlepszej jakości sprzęt EMS – AIR-FLOW®Master, który jest pierwszym na świecie urządzeniem do profilaktyki poddziąsłowej. Efektem pracy z użyciem AIR-FLOW® Master jest zmniejszenie głębokości kieszonek, usuwanie biofilmu bakteryjnego oraz zapobieganie periimplantitis czyli zapaleń wokół implantów. To niezawodny i szybki system zapewniający maksymalny komfort dla pacjenta.

4

Następnie polerujemy zęby. W tym celu używamy profesjonalnych past polerskich o zróżnicowanym stopniu ścieralności, które fantastycznie wygładzają strukturę szkliwa utrudniając przyleganie bakterii tworzących płytkę nazębną.

5

Na zakończenie zabiegu przeprowadzamy dokładny instruktaż dbania o zdrowie zębów. Z pozoru prosta czynność, nie jest jednak tak łatwa. Ćwiczymy oraz uczymy naszych Pacjentów jak należy prawidłowo szczotkować zęby, jak dotrzeć do trudnodostępnych miejsc i jak używać nici dentystycznej. Dodatkowo rekomendujemy środki do higieny jamy ustnej odpowiednio dobrane do stanu jej zdrowia.

6

Jeżeli jesteś na wizycie higienizacyjnej w Niewada Clinic pierwszy raz zobaczysz, że profesjonalna profilaktyka i higiena jamy ustnej to u nas ważny temat, na który zwracamy szczególną uwagę ponieważ bardzo przyczynia się ona do redukcji „paradontozy” a przez to utrzymania Twoich zębów przez całe życie. Dlatego cykl wizyt higienizacyjnych składa się początkowo z kilku spotkań w odstępach kilkutygodniowych. Dzięki temu udaje się zredukować ilość bakterii, zlikwidować stan zapalny dziąseł i polepszyć Twoją technikę mycia zębów.

FAQ

Jakie dolegliwości może wywoływać zalegający na zębach i nieusuwany regularnie kamień?

Kamień nazębny, czyli nieusuwany długo osad, który pod wpływem czasu oraz śliny ulega mineralizacji i jest niemożliwy do usunięcia samodzielnie przez Pacjenta.

Powoduje wiele przykrych i bardzo często niebezpiecznych dolegliwości takich jak: nieprzyjemny zapach z ust, krwawienie, bolesność i zaczerwienienie dziąseł podczas ich szczotkowania i nitkowania, ubytki próchnicowe doprowadzając do paradontozy, czyli rozchwianie zębów, zniszczenie kości i dziąseł.

Zakażenie krzyżowe co to takiego i jak się przed nim uchronić?

Zakażenie krzyżowe to przenoszenie wirusów, bakterii i innych drobnoustrojów z jednego Pacjenta na drugiego. Do zakażenia dochodzi podczas kontaktu z śliną, krwią nosiciela lub poprzez kontakt z niezdezynfekowanymi narzędziami medycznymi używanymi podczas każdej wizyty higienizacyjnej w gabinecie stomatologicznym. 

W Niewada Clinic każdy Pacjent ma sprawdzony, idealnie sterylny pełny zestaw lusterek, pęset oraz końcówek do skalera i piaskarki. Dzięki temu mamy pewność, że zabiegi w naszej klinice przeprowadzane są w najwyższym standardzie sterylności i w środowisku wysokiej aseptyki.