Protetyka

Różne schorzenia czy wypadki powodują ubytki w tkance zęba lub jego całkowitą utratę. Z pomocą przychodzi dziedzina stomatologii, którą jest protetyka. Pozwala ona odtworzyć naturalny i estetyczny wygląd zębów.

Zobacz dlaczego jesteśmy najlepszym wyborem dla osób poszukujących pięknych i naturalnie wyglądających licówek, koron czy mostów!

Stanowimy grono ekspertów, potrafiących sprostać najbardziej wymagającym potrzebom estetycznym naszych Pacjentów. Zależy nam, aby wykonane przez nasz prace nie tylko zachwycały, ale były trwałe przez długie lata. 

Bezkonkurencyjna protetyka oparta na wiedzy i doświadczeniu

Pracujemy tak, aby połączyć efekt blasku, świeżości i naturalności uśmiechu. To najtrudniejsze wyzwanie, któremu oddajemy się z pasją od wielu lat. Poświęcamy czas tylko dla Ciebie, aby rezultat wykonanych licówek czy koron w pełni Cię satysfakcjonował bo dla nas liczy się efekt!

Poczucie estetyki i precyzja - to nas wyróżnia

Nigdy nie działamy pochopnie. Zawsze najpierw planujemy i pracujemy wg. przyjętego protokołu. Nasze działania wynikają z wiedzy z zakresu stomatologii estetycznej, zdobytej w czasie szkoleń protetycznych na całym świecie. Dla nas liczy się przede wszystkim precyzja. Nasze wieloletnie doświadczenie w ocenie estetyki i analiza zgryzu pozwalają skutecznie leczyć Pacjentów, niezależnie od skomplikowania przypadku. Projektowanie uśmiechu, czyli Smile Design oraz komputerowa wizualizacja pozwalają nam, jeszcze na etapie koncepcyjnym, razem z Tobą wpływać na wspaniały rezultat zanim zaczniemy jeszcze jakiekolwiek prace.

Posiadamy własne, nowoczesne laboratorium protetyczne

To co nas wyróżnia i gwarantuje wysoką jakość prac to własne laboratorium protetyczne. Nasi technicy przy przygotowaniu Twojego nowego uśmiechu współpracują z najlepszymi technikami dentystycznymi w Niemczech i USA. Precyzja i artyzm ich pracy dają pewność, że korona, most czy licówka będą zachwycającym, małym dziełem sztuki i trwałym uzupełnieniem Twojego uśmiechu. 

*Szczegółowe informacje oraz regulamin świadczeń gwarancyjnych znajdują się w karcie gwarancyjnej.

Licówki, korony, mosty i inne prace protetyczne wykonujemy w sposób minimalnie inwazyjny maksymalnie oszczędzając Twój własny ząb.

Licówki - zachwyć swoim uśmiechem

Licówki to prace protetyczne, które do złudzenia przypominają naturalne zęby. Stanowią nową, bardzo cienką i precyzyjną wierzchnią warstwę zęba. Są minimalnie inwazyjnym rozwiązaniem na poprawę estetyki. Mogą korygować jeden ząb, np. przebarwiony, lub wiele zębów, trwale poprawiając uśmiech. Mogą być też używane do zamykania szpar międzyzębowych, rozjaśniania koloru czy wyrównywania stłoczeń i przemieszczeń. Nasze ogromne doświadczenie w wykonywaniu pięknych i trwałych licówek to pewność olśniewającego uśmiechu.

Inlay/onlay to świetne rozwiązanie na irytujący problem wchodzącego między zęby jedzenia

Protetyka to nie tylko estetyka ale i funkcjonalność. Właściwie wykonany inlay/onlay pozwala na estetyczną odbudowę z odtworzeniem prawidłowych punktów stycznych między zębami. Dzięki temu pokarm nie dostaje się między zęby i nie irytuje tak jak dzieje się to często w przypadku zwykłych białych wypełnień nazywanych „plombami”. Nie musisz już po jedzeniu usuwać resztek tkwiących między zębami ponieważ mocne punkty styczne inaly’a chronią te przestrzenie. Zapobiega to dodatkowo przed próchnicą i zapaleniem dziąseł.

Ze względu na właściwości mechaniczne porcelany, w miarę upływu czasu ryzyko jej uszkodzenia jest mniejsze niż w przypadku wypełnień kompozytowych lub amalgamatowych. Znika zatem problem haczenia lub rwania się nitki dentystycznej.  Dużą zaletą onlay’i jest też to, że bardzo wzmacniają ząb i są dużo trwalsze niż „białe plomby” kompozytowe. Tworzymy je indywidualnie w laboratorium, a następnie wklejamy w ząb. Wymaga to perfekcyjnego przygotowania zęba przez lekarza oraz mistrzowskiej pracy technika dentystycznego. Właśnie dlatego Państwa prace wykonujemy w naszym specjalistycznym laboratorium protetycznym. 

1. Sytuacja wyjściowa:

Stare, nieszczelne wypełnienia kompozytowe–„białe plomby”

2. Model gipsowy po usunięciu próchnicy i opracowaniu zębów

3. Wykonane inlay'e porcelanowe

4. Sprawdzenie inlay’i na modelu gipsowym

5. zacementowane na stałe inlay’e w jamie ustnej

Poprzedni
Następny

Estetyka i trwałość
biokompatybilnych koron i mostów

Co odróżnia nasze korony pełnoceramiczne od korony tradycyjnych?

Biokompatybilność, która zapewnia brak reakcji alergicznych na materiały protetyczne. 

Korony pełnoceramiczne są zupełnie neutralne dla otaczającej je tkanki, nie powodują jej podrażnienia, a co ważne,  nie wywołują reakcji alergicznych. Osadzanie na nich płytki bakteryjnej oraz kamienia nazębnego jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku tradycyjnych koron. Ponieważ nie zawierają metalu, nie mają skutków ubocznych. Metal w połączeniu z wilgotnym środowiskiem jamy ustnej, może prowokować powstawanie tzw. prądów galwanicznych. Ich efektem jest metaliczny posmak w ustach, a niekiedy odczyny alergiczne czy reakcje zapalne dziąsła. zu niż np. zwykły pantomogram.

Znakomite efekty estetyczne - sine dziąsło przy brzegu korony już nie będzie szpecić

Światło może swobodnie przenikać przez pełnoceramiczne prace protetyczne, dzięki czemu wyglądają one na jasne i bardzo naturalne. Wokół dziąseł, nie tworzy się sinawy zarys tak jak w przypadku zwykłych koron na podbudowie metalowej. Korona pełnoceramiczna dopasowana indywidualnie do koloru i kształtu zębów pacjenta wygląda zdecydowanie lepiej. 

Unikatowa jakość naszego wykonania zapewni szczelność koron i brak próchnicy przez lata!

Przygotowanie zęba pod pracę pełnoceramiczną wymaga od lekarza dużych umiejętności. Tylko doświadczony lekarz, posiadający umiejętność pracy w dużych powiększeniach z zastosowaniem mikroskopu oraz lup stomatologicznych, może wykonać swoją pracę perfekcyjnie. Konieczna jest tu nieprzeciętna koncentracja i profesjonalizm. Dlatego w NIEWADA CLINIC spotkasz prawdziwych profesjonalistów pasjonujących się stomatologią.  

Technologia jest naszą przewagą

Dzięki zastosowaniu zaawansowanego sprzętu uzyskujemy nieporównywalnie lepszą szczelność uzupełnień protetycznych niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych. Korony pełnocermiczne wytwarzamy w nowoczesnej technice CAD/CAM (Computer-aided design/ Computer-aided manufacturing). Oznacza to, że ich projektowanie i frezowanie wspiera oprogramowanie komputera. Takie prace są przyjazne dla tkanek, wyglądają naturalnie i są perfekcyjnie dopasowane. Zastosowanie skanerów, komputerowo sterowanych frezarek, praca specjalnie w tym celu wyszkolonego personelu oraz sam materiał (blok ceramiczny), z którego wycinane są korony i mosty wymaga dużych inwestycji, chęci doskonalenia się i pracy na najwyższym poziomie. Tak właśnie wygląda nowoczesna protetyka w naszej klinice. 

galeria przypadków

FAQ

Czy można wykonać licówki bez szlifowania?

Tak. To jedna z najlepszych bo najmniej inwazyjnych metod planowania licówek. Zawsze podczas wstępnej analizy jest ona  naszym pierwszym wyborem. Nie wszystkie zęby spełniają jednak kryteria do zastosowania tej techniki. Wtedy dopasowujemy dogodną terapię alternatywną.

Czym jest most protetyczny?

Most protetyczny jest uzupełnieniem brakującego zęba lub zębów. Oparty jest na zębach własnych pacjenta, które sąsiadują z brakiem i jest cementowany na nich na stałe.

W celu wykonania mostu należy zatem oszlifować zęby graniczące z luką zębową. Świetną alternatywą dla mostów są uzupełniania oparte na implantach dentystycznych. Wtedy uzupełnia się tylko brakujące zęby a boczne zęby pozostają nietknięte.

Jak wykonuje się koronę protetyczną?

Abyśmy mogli wykonać dla Państwa trwałe i spersonalizowane korony, wykorzystujemy szczegółowy protokół postępowania. Składa się on z kilku kroków, od diagnostyki po oddanie idealnej pracy. Dlatego cały proces może wymagać do 3 wizyt. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji Pacjenta

Na pierwszej wizycie przeprowadza się opracowanie, czyli oszlifowanie zęba pod tzw. filar oraz pobranie skanów skanerem wewnątrzustnym lub wycisków oraz wykonanie korony tymczasowej zabezpieczającej ząb. Na kolejnej dokonuje się przymiarki i wykonuje potrzebne mikrokorekty, a na ostatniej, jeżeli nie są potrzebne dodatkowe poprawki, oddaje się koronę cementując ją na stałe. Tak zakończona protetyka powinna służyć przez długie lata. 

Czy inlay/onlay jest lepszy od zwykłej „plomby”?

Jeśli chcesz wykonać uzupełnienie ubytku na lata – inlay/onlay jest najlepszym wyborem. Ponieważ jest projektowany w komputerze i wycinany przez frezarkę w systemie CAD/CAM, pozwala na idealne dopasowanie do granic zęba tak, żeby uzyskać idealną szczelność i perfekcyjne punkty styczne. Dzięki temu nitka się nie rwie i a próchnica ma dużo trudniejsze środowisko do rozwoju niż w przypadku zwykłych plomb.