Technologie w naszej klinice
- Niewada Clinic Warszawa

W naszej klinice chcemy na każdym kroku zapewniać naszym Pacjentom najwyższą jakość usług i bezpieczeństwo. Dlatego w naszej praktyce wykorzystujemy najnowsze, sprawdzone technologie, które pomagają w codziennej pracy naszym specjalistom. Niezależnie, czy idziecie Państwo na wizytę do chirurga, higienistki czy ortodontki – możecie mieć pewność, że skutecznie wspiera ich technologia dla Waszego dobra i komfortu.

Tomografia 3D

Właściwa diagnostyka to dla nas priorytet! Dysponujemy najnowszej generacji stomatologicznym tomografem 3D firmy Vatech. Dzięki temu urządzeniu możemy wykonać bardzo dokładną trójwymiarową tomografię zębów, kości szczęki i żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych oraz zatok, jak również zdjęcie pantomograficzne i cefalometryczne. 

Dodatkowo w każdym gabinecie posiadamy aparat do wykonywania małych zdjęć przy fotelu zatem podczas np. leczenia kanałowego pacjent, żeby zrobić zdjęcie nie musi nigdzie wychodzić, a rtg zęba wykonywane jest komfortowo w pomieszczeniu.

Wirówka A-PRF

Jest to urządzenie, które pozwala nam uzyskać bogatopłytkową fibrynę z Twojej krwi. Dzięki fibrynie, rany po usunięciu zębów i innych zabiegach chirurgicznych goją się znacznie szybciej. Dzięki A-PRF unikamy powikłań, zakażenia rany i zaniku kości. Ta metoda sprawi, że dużo szybciej zapomnisz o całym zabiegu.

Mikroskopy firmy Zeiss

Zawsze pracujemy w powiększeniu. Czy to z użyciem lup, czy mikroskopów. Ponieważ jakość sprzętu ma dla nas zasadnicze znaczenie, wybraliśmy najlepszą i sprawdzoną optykę firmy Zeiss. Dokładność pracy w mikroskopie jest nieporównywalna z metodami tradycyjnymi. Dzięki temu, że widzimy więcej i lepiej nasza praca jest znacznie bardziej precyzyjna.

T-scan

T-Scan to cyfrowe urządzenie służące do obiektywnej oceny zgryzu Pacjenta. 

W przeciwieństwie do kalek artykulacyjnych, które jedynie pomagają określać lokalizację punktów nacisku zębów, T-Scan identyfikuje zarówno siłę, jak i czas zgryzu, dwa najbardziej istotne parametry. Ta najnowocześniejsza, innowacyjna technologia pomaga nam identyfikować przedwczesne kontakty, zbyt duże siły i wzajemne powiązania powierzchni okluzyjnych zębów, doprowadzając do zrównoważenia zgryzu.

Aksjograf

To urządzenie do dokładnej diagnostyki stawów skroniowo-żuchwowych. Pozwala nam na leczenie pacjentów z dolegliwościami w okolicy stawów oraz na zbalansowanie zgryzu. Warunkiem osiągnięcia idealnej estetyki jest prawidłowe odtworzenie funkcji zarówno zębów, mięśni jak i stawów skroniowo – żuchwowych. 

Dzięki badaniu aksjograficznemu jesteśmy w stanie uzyskać znakomite i stabilne efekty leczenia protetycznego, idealnie dopasowane do indywidualnych przypadków.

Aparat do podawania podtlenku azotu

Podtlenek azotu, czyli gaz rozweselający to świetny sposób na pozbycie się strachu u dentysty. Aspiracja podtlenku jest procesem całkowicie bezpiecznym, dokładnie monitorowanym przez lekarza. Poczujesz się całkowicie zrelaksowany. 

Uczucia strachu i niepokoju znikają i będziesz gotowy spokojnie poddać się zabiegowi dentystycznemu. Świetne efekty stosowania gazu rozweselającego uzyskujemy u dzieci. Pozbawieni strachu i lęku nasi najmłodsi pacjenci bardzo chętnie pozwalają na leczenie swoich zębów.

Piaskarka EMS - AIR-FLOW® Master

Zabiegi higieny stomatologicznej przeprowadzamy na najwyższym poziomie. Urządzenie to jest pierwszym na świecie urządzeniem do profilaktyki poddziąsłowej. Łączy w sobie dwie piaskarki, stanowiąc idealne rozwiązanie zarówno do profilaktyki naddziąsłowej, przydziąsłowej jak i poddziąsłowej. 

Efektem pracy AIR-FLOW® Master jest zmniejszenie głębokości kieszonek, usuwanie biofilmu bakteryjnego oraz zapobieganie periimplantitis, czyli zapaleń wokół implantów, ponieważ jego działanie dociera do najgłębszych kieszonek przyzębnych. Jest to niezawodny i szybki system zapewniający maksymalny komfort dla pacjenta.

Mectron Piezosurgery

Mectron Piezosurgery jest to najlepsze urządzenie wykorzystujące technologię piezoelektryczną.  Skuteczność i bezpieczeństwo jego działania potwierdzają liczne badania naukowe. Zostało stworzone dla chirurgów, aby przezwyciężyć ograniczenia w precyzji wykonywania zabiegu i bezpieczeństwie śródoperacyjnym, które występują przy użyciu tradycyjnych narzędzi do cięcia kości. Cięcie kości przy pomocy drgań piezoelektrycznych cechuje się nieporównywalnie większym bezpieczeństwem i precyzją niż zabiegi wykonywane tradycyjnymi wiertłami czy piłami. Cięcie jest selektywne.  

Dzięki wykorzystaniu drgań piezoelektrycznych oraz właściwemu chłodzeniu miejsca zabiegowego przy pomocy systemu irygacyjnego tkanka kostna na brzegu cięcia nie ulega przegrzaniu i nekrozie. Procesy gojenia są przyśpieszone, obrzęk i stany zapalne są mniej rozległe. Suma tych czynników skraca okres rekonwalescencji i zmniejsza ilość powikłań po zabiegu.

Elektrokoagulator HF SURG

Elektrokoagulacja, czyli tzw. diatermia służy w zabiegach chirurgicznych, periodontologicznych, jak również podczas wykonywania plomb czy koron protetycznych. Urządzenie to pozwala wykonywać cięcia bez krwi, ponieważ naczynia krwionośne od razu ulegają koagulacji, czyli zamknięciu. 

Tą metodą w łatwy sposób możemy podcinać wędzidełka u dzieci i dorosłych jak i wycinać zmiany na błonach śluzowych jamy ustnej.