Bezbolesna
chirurgia stomatologiczna Warszawa

Jeśli obawiasz się usuwania ósemek czy innych zabiegów, pewnie słyszałeś mniej lub bardziej prawdziwe historie o takich zabiegach. My opowiemy Ci zupełnie inną historię. Historię Pacjenta, który po zabiegu zapytał: „Czy to już? Niemożliwe! Nic nie poczułem“.

 

Jak to możliwe?

 

Taki efekt daje bezpieczna i minimalnie inwazyjna metoda ekstrakcji zęba techniką ÖGRAM. Po zabiegu dziąsła szybko się goją, a nasz Pacjent zapomniał, że kiedykolwiek miał usuwane ósemki.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Profesjonalne procedury regeneracyjne kości szczęki i żuchwy w Niewada Clinic

Już od lat w Niewada Clinic uzupełniamy brakujące zęby wszczepiając implanty, a na nich odtwarzamy korony zębów.

 

Implant to rodzaj mocnej, tytanowej śrubki, którą wkręcamy w kość w miejscu brakującego zęba. Tak jak każda śruba, tak i implant potrzebuje dobrego oparcia, dlatego musimy zadbać o ilość i jakość kości.

 

Zdarza się, że tej kości jest zbyt mało, szczególnie u Pacjentów, którzy bardzo długo zwlekają z uzupełnieniem brakujących zębów… W takiej sytuacji odtworzymy Twój wyrostek kostny za pomocą regeneracji kości wyrostka zębodołowego (BONE GRAFTING) lub zabiegu podniesienia zatoki szczękowej (SINUS LIFT).

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Podniesienie zatoki szczękowej (SINUS LIFT)

W szczęce, nad korzeniami górnych zębów, każdy z nas ma zatoki szczękowe, czyli wypełnione powietrzem przestrzenie. Zdarza się, że dno tych zatok jest bardzo cienkie, co uniemożliwia nam wszczepienie implantu i uzupełnienie brakującego zęba. W takich przypadkach, po dokładnej diagnostyce za pomocą tomografii komputerowej (CBCT) do gry wchodzi zaawansowana chirurgia. Zwiększamy grubość kości w miejscu, w którym w przyszłości wkręcimy implant, np. poprzez biomateriały.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Resekcja wierzchołka korzenia

Jest to zabieg stomatologiczny, który jest przeprowadzany w celu leczenia infekcji oraz problemów w obszarze wierzchołka korzenia zęba, czyli jego najniższej części, znajdującej się pod dziąsłem. Zabieg ten wykonuje się zwykle wtedy, gdy standardowe leczenie kanałowe nie przynosi oczekiwanych rezultatów lub gdy nie jest możliwe.

 

W takiej sytuacji, pod mikroskopem, przez małe okienko w kości, wycinamy wierzchołek korzenia wraz z zakażonymi tkankami. W ten sposób sprawimy, że proces zapalny zatrzyma się, a Ty nadal będziesz mieć swój naturalny ząb.

 

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, więc jest bezbolesny.

Poczuj się bezpiecznie

Niezależnie od tego czy usuwamy ząb, wszczepiamy implanty, podnosimy zatokę szczękową (sinus lift) czy regenerujemy kość, przy chirurgii w naszej klinice Twój komfort w trakcie i po zabiegu jest dla nas najważniejszy.

Precyzja

W Niewada Clinic zabiegi chirurgiczne wykonujemy minimalnie inwazyjnymi metodami, z zastosowaniem najnowszych technik i narzędzi mikrochirurgicznych.

 

Zawsze pracujemy w dużym powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup, co gwarantuje precyzję, ale też doskonałe efekty leczenia chirurgicznego.

Chirurgia stomatologiczna na światowym poziomie

Leczymy bezboleśnie

W Niewada Clinic priorytetem jest Twój komfort i bezstresowe doświadczenie podczas zabiegu.

 

Używamy podtlenku azotu, by zredukować Twój strach i pomóc Ci się odprężyć, a delikatne znieczulenie aplikujemy za pomocą innowacyjnego systemu The Wand. Nasze zabiegi chirurgiczne są wykonywane z dbałością o Twoje dobre samopoczucie, dzięki czemu szybko wrócisz do codziennych zajęć. Nasi pacjenci potwierdzają, że w Niewada Clinic każda wizyta przebiega spokojnie i komfortowo.

Leczymy w narkozie

W Niewada Clinic rozumiemy marzenia pacjentów o szybkim i bezbolesnym leczeniu. Dlatego oferujemy pełną narkozę, dzięki której zabieg przebiega niezauważenie – wchodzisz do gabinetu i budzisz się już po wszystkim, pod opieką doświadczonego zespołu anestezjologicznego. Nasza nowoczesna chirurgia jest bezpieczna i komfortowa, zmieniając postrzeganie leczenia chirurgicznego. Wybierając naszą klinikę, masz pewność, że zadbamy o Twoje zdrowie i spokój  podczas każdego zabiegu.

Szybkie gojenie po zabiegu

W Niewada Clinic stawiamy na leczenie bez bólu i stresu, ale to nie wszystko, co mamy do zaoferowania.

 

Rutynowo stosujemy innowacyjną technikę A-PRF (Platalet Rich Fibrin), która wykorzystuje fibrynę z Twojej krwi do przyspieszenia gojenia po usunięciu zęba, minimalizując ryzyko powikłań i zakażeń. Dzięki takim nowoczesnym metodom, nasza chirurgia jest nie tylko komfortowa, ale i niezwykle efektywna, co czyni nas liderem w dziedzinie medycyny stomatologicznej XXI wieku.

Szczegółowa diagnostyka

W Niewada Clinic kładziemy nacisk na dokładną diagnostykę, która jest kluczowa dla sukcesu zabiegu chirurgicznego.

 

Specjalizujemy się w precyzyjnym badaniu zębów mądrości, korzystając z zaawansowanej tomografii komputerowej (CBCT) firmy Vatech (ósemki mogą być ułożone w miejscach anatomicznie wrażliwych). To pozwala nam na trójwymiarową ocenę Twojej sytuacji przy minimalnej dawce promieniowania rentgenowskiego i wysokiej rozdzielczości obrazu. Wybierając naszą klinikę, zapewnisz sobie bezpieczeństwo i najwyższej jakości opiekę.

Zabiegi chirurgiczne w Niewada Clinic przeprowadza

dr n. med. Paweł Niewada

dr n. med. Paweł Niewada

Zajmuje się implantologią oraz chirurgią okołowszczepową, leczeniem paradontozy, a także plastyczną mikrochirurgią periodontologiczną. Posiada ogromne doświadczenie w technikach regeneracji przyzębia i kości. Ponadto, zajmuje się leczeniem zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych oraz okluzją. W swojej praktyce wykorzystuje minimalnie inwazyjne techniki.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

FAQ / Chirurgia stomatologiczna

Czy ósemki (zęby mądrości) należy usuwać?

Niektóre zęby mądrości wyrastają nie powodując żadnych problemów, ale czasami rosną one pod kątem i uciskają na zęby sąsiadujące oraz dziąsło. Mówimy wtedy o „całkowicie lub częściowo zatrzymanych ósemkach”. Może to powodować ból oraz być przyczyną infekcji. Mycie ich potrafi być utrudnione co prowadzi do próchnicy i infekcji dziąseł. Stłoczone zęby mądrości w górnej szczęce często pochylają się na boki i ocierają o policzek. Często skutkuje to podrażnieniem śluzówki na policzkach i problemy z żuciem.

 

Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby Twoje zęby mądrości mogły prawidłowo wyrosnąć, konieczna może okazać się chirurgia. Wczesne usunięcie zęba może zapobiec pojawieniu w przyszłości takim problemom jak:

– ból

– opuchlizna

– pojawienie się ropy

– trudności w otwieraniu ust

– uszkodzenie innych zębów

– zaburzenia zgryzu

– zgrzytanie zębami/bruksizm

Czy po zabiegu chirurgicznym mogę stosować leki przeciwbólowe?

Jeżeli towarzyszy Ci ból, w razie potrzeby przyjmij tabletkę przeciwbólową – Ibuprom, Nurofen czy Ketonal. Nie należy stosować Aspiryny, ponieważ zwiększa ona krwawienie z rany.

 

Obrzęk po przeprowadzonym zabiegu jest normalną reakcją Twojego organizmu. Zwykle od 4 dnia po wizycie zaczyna powoli ustępować. Zalecamy, aby zaraz po zakończonej procedurze chirurgicznej, przykładać zimny okład na okolice pozabiegową, co zmniejszy obrzęk i bolesność.

Jak długo nie należy jeść po zabiegu chirurgicznym?

Radzimy nie jeść i nie pić co najmniej 2 godziny po zabiegu. Jeśli po tym czasie nadal działa znieczulenie poczekaj, aż jego objawy ustąpią. Jeżeli następnego dnia po zabiegu masz wrażenie, że znieczulenie nadal działa, należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza, który wykonywał zabieg.

Co należy robić, aby przyspieszyć proces gojenia?

Do momentu zdjęcia szwów unikaj mechanicznego drażnienia miejsca pozabiegowego, nie szczotkuj zębów i jedz drugą stroną jamy ustnej.

 

Dobrym rozwiązaniem jest jedzenie lodów, ponieważ dodatkowo chłodzą one okolice pozabiegową. Jeżeli dojdzie do uszkodzenia tego miejsca, może dojść do pogorszenia efektów leczenia. Unikaj wysiłku fizycznego i nie pal papierosów. Nikotyna i substancje smoliste znacznie pogarszają wyniki leczenia.

Jak się przygotować przed zabiegiem regeneracji kości?

Ponieważ efekt augmentacji jest w dużej mierze uzależniony od możliwości regeneracyjnych Pacjenta, istotne jest prawidłowe przygotowanie się przed zabiegiem chirurgicznym.

 

W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów, kierujemy Pacjenta na odpowiednie badania krwi oraz poziomy witamin D i C a w przypadku konieczności ich wyrównania zalecamy odpowiednią suplementację.

Czy muszę stosować się do jakichś specjalnych zaleceń po zabiegu podniesienia zatoki szczękowej?

Aby zapobiec niepotrzebnemu bólowi i infekcji po zabiegu ważne jest, żeby postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy zwiększać ciśnienia w zatoce, czyli nie kichać, nie wydmuchiwać nosa. Nie wolno nurkować przez okres 3 miesięcy.

 

Aby zmniejszyć obrzęk na policzkach, należy po stronie, gdzie wykonano lifting zatoki przykładać zimne okłady. Proces odbudowy kości trwa od 6 do 9 miesięcy.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat podnoszenia zatok szczękowych umów się na konsultację do naszego specjalisty dr n. med. Pawła Niewady.