Niezależnie od tego czy usuwamy ząb, wszczepiamy implanty, podnosimy zatokę szczękową (sinus lift) czy regenerujemy kość, przy chirurgii w naszej klinice Twój komfort w trakcie i po zabiegu jest dla nas najważniejszy.
Chirurgia stomatologiczna Warszawa
Interesują Cię usługi takiego specjalisty jak chirurg stomatolog Warszawa? Obawiasz się usuwania ósemek czy innych zabiegów? Pewnie słyszałeś mniej lub bardziej prawdziwe historie o takich zabiegach. My opowiemy Ci zupełnie inną historię. Historię Pacjenta, który po zabiegu zapytał: „Czy to już? Niemożliwe! Nic nie poczułem“.
Jak to możliwe?
Taki efekt daje bezpieczna i minimalnie inwazyjna metoda ekstrakcji zęba techniką ÖGRAM. Po zabiegu dziąsła szybko się goją, a nasz Pacjent zapomniał, że kiedykolwiek miał usuwane ósemki.
Profesjonalne procedury regeneracyjne kości szczęki i żuchwy w Niewada Clinic
Jako poradnia chirurgii stomatologicznej Warszawa — Niewada Clinic — od lat uzupełniamy brakujące zęby, wszczepiając implanty, a na nich odtwarzamy korony zębów.
Implant to rodzaj mocnej, tytanowej śrubki, którą wkręcamy w kość w miejscu brakującego zęba. Tak jak każda śruba, taki implant potrzebuje dobrego oparcia, dlatego musimy zadbać o ilość i jakość kości.
Zdarza się, że tej kości jest zbyt mało, szczególnie u Pacjentów, którzy bardzo długo zwlekają z uzupełnieniem brakujących zębów… W takiej sytuacji odtworzymy Twój wyrostek kostny za pomocą regeneracji kości wyrostka zębodołowego (BONE GRAFTING) lub zabiegu podniesienia zatoki szczękowej (SINUS LIFT).
Podniesienie zatoki szczękowej (SINUS LIFT)
W szczęce, nad korzeniami górnych zębów, każdy z nas ma zatoki szczękowe, czyli wypełnione powietrzem przestrzenie. Zdarza się, że dno tych zatok jest bardzo cienkie, co uniemożliwia nam wszczepienie implantu i uzupełnienie brakującego zęba. W takich przypadkach, po dokładnej diagnostyce za pomocą tomografii komputerowej (CBCT) do gry wchodzi zaawansowana chirurgia. Zwiększamy grubość kości w miejscu, w którym w przyszłości wkręcimy implant, np. poprzez biomateriały.
Resekcja wierzchołka korzenia
Jest to zabieg stomatologiczny, który jest przeprowadzany w celu leczenia infekcji oraz problemów w obszarze wierzchołka korzenia zęba, czyli jego najniższej części, znajdującej się pod dziąsłem. Zabieg ten wykonuje się zwykle wtedy, gdy standardowe leczenie kanałowe nie przynosi oczekiwanych rezultatów lub gdy nie jest możliwe.
W takiej sytuacji, pod mikroskopem, przez małe okienko w kości, wycinamy wierzchołek korzenia wraz z zakażonymi tkankami. W ten sposób sprawimy, że proces zapalny zatrzyma się, a Ty nadal będziesz mieć swój naturalny ząb.
Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, więc jest bezbolesny.
Chirurgia stomatologiczna Warszawa — na światowym poziomie
Zabiegi chirurgiczne w Niewada Clinic przeprowadza dr n. med. Paweł Niewada — chirurg stomatolog Warszawa
dr n. med. Paweł Niewada
Zajmuje się implantologią oraz chirurgią okołowszczepową, leczeniem paradontozy, a także plastyczną mikrochirurgią periodontologiczną. Posiada ogromne doświadczenie w technikach regeneracji przyzębia i kości. Ponadto zajmuje się leczeniem zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych oraz okluzją. W swojej praktyce wykorzystuje minimalnie inwazyjne techniki.
Chirurgia stomatologiczna Warszawa — umów się na konsultację
Odkryj kompleksowe usługi chirurgii stomatologicznej w Niewada Clinic — najlepszej klinice stomatologicznej w Warszawie. Nasze doświadczenie i zaawansowane techniki zapewniają bezpieczne i skuteczne zabiegi:
- wybielanie zębów Warszawa;
- protetyka Warszawa;
- leczenie takiego schorzenia jak recesja dziąseł Warszawa;
- implantologia Warszawa;
- leczenie bioestetyczne Warszawa.
Skorzystaj z najnowszych osiągnięć w dziedzinie leczenia bioestetycznego i umów się na wizytę do specjalisty, jakim jest dentysta Warszawa w Niewada Clinic. Zaufaj profesjonalistom — zdrowie Twojej jamy ustnej jest naszym priorytetem.
FAQ / Chirurgia stomatologiczna
Czy ósemki (zęby mądrości) należy usuwać?
Niektóre zęby mądrości wyrastają nie powodując żadnych problemów, ale czasami rosną one pod kątem i uciskają na zęby sąsiadujące oraz dziąsło. Mówimy wtedy o „całkowicie lub częściowo zatrzymanych ósemkach”. Może to powodować ból oraz być przyczyną infekcji. Mycie ich potrafi być utrudnione co prowadzi do próchnicy i infekcji dziąseł. Stłoczone zęby mądrości w górnej szczęce często pochylają się na boki i ocierają o policzek. Często skutkuje to podrażnieniem śluzówki na policzkach i problemy z żuciem.
Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby Twoje zęby mądrości mogły prawidłowo wyrosnąć, konieczna może okazać się chirurgia. Wczesne usunięcie zęba może zapobiec pojawieniu w przyszłości takim problemom jak:
– ból
– opuchlizna
– pojawienie się ropy
– trudności w otwieraniu ust
– uszkodzenie innych zębów
– zaburzenia zgryzu
– zgrzytanie zębami/bruksizm
Czy po zabiegu chirurgicznym mogę stosować leki przeciwbólowe?
Jeżeli towarzyszy Ci ból, w razie potrzeby przyjmij tabletkę przeciwbólową – Ibuprom, Nurofen czy Ketonal. Nie należy stosować Aspiryny, ponieważ zwiększa ona krwawienie z rany.
Obrzęk po przeprowadzonym zabiegu jest normalną reakcją Twojego organizmu. Zwykle od 4 dnia po wizycie zaczyna powoli ustępować. Zalecamy, aby zaraz po zakończonej procedurze chirurgicznej, przykładać zimny okład na okolice pozabiegową, co zmniejszy obrzęk i bolesność.
Jak długo nie należy jeść po zabiegu chirurgicznym?
Radzimy nie jeść i nie pić co najmniej 2 godziny po zabiegu. Jeśli po tym czasie nadal działa znieczulenie poczekaj, aż jego objawy ustąpią. Jeżeli następnego dnia po zabiegu masz wrażenie, że znieczulenie nadal działa, należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza, który wykonywał zabieg.
Co należy robić, aby przyspieszyć proces gojenia?
Do momentu zdjęcia szwów unikaj mechanicznego drażnienia miejsca pozabiegowego, nie szczotkuj zębów i jedz drugą stroną jamy ustnej.
Dobrym rozwiązaniem jest jedzenie lodów, ponieważ dodatkowo chłodzą one okolice pozabiegową. Jeżeli dojdzie do uszkodzenia tego miejsca, może dojść do pogorszenia efektów leczenia. Unikaj wysiłku fizycznego i nie pal papierosów. Nikotyna i substancje smoliste znacznie pogarszają wyniki leczenia.
Jak się przygotować przed zabiegiem regeneracji kości?
Ponieważ efekt augmentacji jest w dużej mierze uzależniony od możliwości regeneracyjnych Pacjenta, istotne jest prawidłowe przygotowanie się przed zabiegiem chirurgicznym.
W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów, kierujemy Pacjenta na odpowiednie badania krwi oraz poziomy witamin D i C a w przypadku konieczności ich wyrównania zalecamy odpowiednią suplementację.
Czy muszę stosować się do jakichś specjalnych zaleceń po zabiegu podniesienia zatoki szczękowej?
Aby zapobiec niepotrzebnemu bólowi i infekcji po zabiegu ważne jest, żeby postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy zwiększać ciśnienia w zatoce, czyli nie kichać, nie wydmuchiwać nosa. Nie wolno nurkować przez okres 3 miesięcy.
Aby zmniejszyć obrzęk na policzkach, należy po stronie, gdzie wykonano lifting zatoki przykładać zimne okłady. Proces odbudowy kości trwa od 6 do 9 miesięcy.
Aby dowiedzieć się więcej na temat podnoszenia zatok szczękowych umów się na konsultację do naszego specjalisty dr n. med. Pawła Niewady.