CENNIK

W Niewada Clinic wszystkie zabiegi i usługi wykonywane są przy wykorzystaniu najnowszej wiedzy stomatologicznej oraz najnowocześniejszego sprzętu i komponentów.

KONSULTACJA

Bezpieczne leczenie i długotrwałe, piękne rezultaty to efekt dokładnego planowania. Celem pierwszej konsultacji jest ustalenie Twojego głównego problemu, z jakim się zgłosiłeś oraz Twoich potrzeb. Nie skupiamy się tylko na próchnicy. Badamy dziąsła, zgryz, stawy skroniowo-żuchwowe, mięśnie twarzy czy zmiany na błonie śluzowej. Sprawdzamy dodatkowo, czy występuje klikanie w stawach podczas otwierania i zamykania, czy krwawią Ci dziąsła, czy masz paradontozę. Badanie jamy ustnej przeprowadzamy z użyciem lup stomatologicznych, mikroskopu oraz kamery wewnątrzustnej. Wykonujemy potrzebne zdjęcia rtg, w tym badanie tomograficzne.

Jeżeli podczas pierwszej konsultacji ustalimy, że potrzebujesz złożonego leczenia, kontynuujemy szczegółową analizę funkcjonalno-estetyczną, gdzie  zgromadzamy dokumentacje fotograficzną, analizujemy modele twoich zębów, estetykę i funkcję, aby w rezultacie przygotowując szczegółowy plan leczenia wraz z kosztami leczenia. Po to abyś wiedział dokładnie, co będzie wykonane i jakie będą etapy oraz czas leczenia. Również po to abyśmy mogli jak najlepiej dopasować  leczenie do Twoich możliwości finansowych.

HIGIENIZACJA

NAJLEPSZY PREZENT jaki możesz zaoferować swoim zębom to wizyta higienizacyjna.  Jeżeli nie chcesz mieć „paradontozy“ i pragniesz cieszyć się pięknymi zębami przez długie lata to najskuteczniejszym środkiem do osiągnięcia tego sukcesu są regularne wizyty u naszych profesjonalnych  higienistek. Wiedza na temat użytkowania urządzeń, prawidłowe ich zastosowanie w jamie ustnej tak aby nie uszkodzić zębów, implantów, czy prac protetycznych a także dokładność a jednocześnie delikatność wykonywanych zabiegów są szalenie istotne. Higienistki NIEWADA CLINIC używają do tego celu lup powiększających aby jeszcze dokładniej wykonać zabiegi skalingu, piaskowania oraz  polishingu. Bardzo istotnym elementem całej wizyty jest instruktaż higieny i kontrola prawidłowej techniki mycia i nitkowania zębów. Nad jakością wizyt czuwa naszych dwóch specjalistów od leczenia paradontozy dr Anna Skurska i i dr Paweł Niewada

WYPEŁNIENIA

My dbamy o to, aby wykonywane wypełnienia nie tylko były trwałe i wyglądały pięknie i naturalnie, ale także przywracały prawidłowy zgryz. Dlatego ze szczególną dbałością odtwarzamy występujące w zdrowych zębach anatomiczne guzki i bruzdy. Poświęcamy również dużo czasu na wygładzenie i wypolerowanie wypełnienia oraz na dostosowanie go do prawidłowych kontaktów. Tak wykonana „plomba” służy znacznie dłużej.

LECZENIE KANAŁOWE

Wbrew powszechnej opinii leczenie kanałowe przeprowadzane w naszej klinice nie boli!

Podczas zabiegów pacjent przybiera pozycje leżącą, co pozytywnie wpływa na nastrój i pozwala się odprężyć.

Stosujemy tylko nowoczesne i sprawdzone narzędzia – niklowo-tytanowe narzędzia ręczne i mechaniczne, system ultradźwiękowy oraz innowacyjne urządzenia do wypełniania kanałów. Ważne dla zdrowia jest, aby zamknięcie kanału było bardzo szczelne. Dzięki temu zapobiega się ponownemu rozwojowi bakterii. Lekarze endodonci u nas pracujący to posiadający kilkunastoletnie doświadczenie klinicyści świetnie znający się na swojej pracy.

U nas przestaniesz się obawiać leczenia kanałowego, o czym świadczą słowa jednego z naszych pacjentów: 
Nie sądziłem, że leczenie kanałowe może być tak bezproblemowe. – Pacjent Dariusz S.

PROTOTETYKA ESTETYCZNA

WYRÓŻNIA NAS PRECYZJA, MINIMALNIE INWAZYJNE TECHNIKI PROTETYCZNE ORAZ BIOKOMPATYBILNOŚĆ.

Pracujemy tak, aby uzyskać maksimum efektów przy jak najmniejszej ingerencji w tkanki zęba. Chcemy, aby nasze prace były bardzo trwałe. Leczenie opieramy na filozofii bioestetyki, łączącej naturalną harmonię morfologii zębów, mięśni, stawów skroniowo-żuchwowych.

KORONY

Nasze korony pełnoceramiczne nie mają sinego zarysu wokół dziąseł, jak w przypadku zwykłych koron. Są w pełni przejrzyste. Tak, jak naturalne zęby.  Dzięki zastosowaniu zaawansowanego sprzętu uzyskujemy nieporównywalnie lepszą szczelność uzupełnień protetycznych niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych. Korony pełnoceramiczne wytwarzane są w technice CAD/CAM (Computer-aided design/ Computer-aided manufacturing). Oznacza to, że ich projektowanie i frezowanie wspiera software komputera. Takie prace są przyjazne dla tkanek, wyglądają naturalnie, są perfekcyjnie dopasowane.

Najbardziej wysublimowane prace wykonywane są w Niemczech przez Bernharda Eggera, który jest jednym na najlepszym techników dentystycznych https://www.natural-esthetics.com i nauczycielem w OBI – Foundation for Bioesthetic Dentistry – Institute for Comprehensive Occlusal Diagnosis & Minimally Invasive Complete Care Dentistry, USA. Instytutu propagującego filozofię leczenia BIOESTETYCZNEGO, której autorem był dr Robert L. Lee, MS, DDS.

LICÓWKI

Specjalizujemy się w estetycznych licówkach! Są one minimalnie inwazyjnym środkiem na poprawę estetyki. Mogą korygować jeden ząb, np. przebarwiony, lub wiele zębów, trwale poprawiając uśmiech. Mogą być używane do zamykania szpar międzyzębowych, rozjaśniania koloru czy wyrównywania stłoczeń i przemieszczeń. Te drobne płatki porcelany najlepiej nadają się na minimalnie inwazyjną korektę estetyczną.

ONALY I INLAY

Inlay lub onlay porcelanowy to tzw. adhezyjna odbudowa ceramiczna (inaczej BPR – Bonded Porcelain Restoration). Jest uzupełnieniem utraconej tkanki zęba poprzez zastosowanie wypełnienia porcelanowego. Gdy ubytek jest tak duży, że wypełnienie kompozytowe nie ma gwarancji długoczasowej stabilności, a jest na tyle dużo własnego zęba, że nie ma konieczności szlifowania go pod koronę, zalecamy wykonanie inaly’a.
Tworzymy go indywidualnie w laboratorium, a następnie wklejamy w ząb. Wymaga to perfekcyjnego przygotowania zęba przez lekarza oraz mistrzowskiej pracy technika dentystycznego.  Właściwie wykonany inlay pozwala na estetyczną odbudowę zęba z odtworzeniem prawidłowych punktów stycznych między zębami. Dzięki temu pokarm nie dostaje się między zęby, co chroni przed próchnicą i zapaleniem dziąseł. Ze względu na właściwości mechaniczne porcelany, w miarę upływu czasu ryzyko jej uszkodzenia jest mniejsze niż w przypadku wypełnień kompozytowych lub amalgamatowych. Znika zatem problem haczenia lub rwania się nitki dentystycznej.

Leczenie bruksizmu

 To poważne schorzenie, które pogarsza jakość życia, doprowadzając do poważnych konsekwencji takich jak paradontoza z rozchwianiem zębów a nawet utratą zębów, uszkodzenie stawów skroniowo-żuchwowych, bólu mięśni twarzy, głowy i kręgosłupa. Przed leczeniem dokonujemy skrupulatnej diagnostyki zgryzu, mięśni, stawów skroniowo-żuchwowych oraz dróg oddechowych. Przeprowadzamy specjalnie przygotowane dla pacjentów z tego typu zaburzeniami badanie DC/TMD. Umożliwia ono precyzyjne ustalenie charakteru schorzenia. Leczenie bruksizmu opiera się  w dużej mierze na stabilizacji stawów skroniowo-żuchwowych. Wykorzystujemy do tego celu specjalnie zaprojektowane i indywidualnie wykonane szyny. Proces leczenia jest często złożonym  zagadnieniem gdzie należy wykorzystać wiedzę z wielu dziedzin stomatologii. Bardzo istotna jest również Twoja współpraca. Dzięki stosowaniu naszej metody mamy już wielu wdzięcznych pacjentów , którzy już nie zgrzytaj zębami i ich nie ścierają. Ich komfort życia bardzie się polepszył ponieważ nie trapi już uporczywy ból głowy, mięśni oraz mogą lepiej spać.

ORTODONCJA

Leczymy ortodontycznie pacjentów w każdym wieku z zastosowaniem pełnej gamy aparatów. Stosujemy nowoczesne rozwiązania w postaci niewidzialnych nakładek INVISALIGN. Skupiamy się nie tylko na poprawie estetyki twarzy i zębów. Poprzez leczenie ułatwiamy higienę jamy ustnej, a co za tym idzie zmniejszamy ryzyko wystąpienia paradontozy  i próchnicy. Leczenie ortodontyczne jest planowane zawsze w zgodzie z harmonią mięśniową twarzy i stawów skroniowo-żuchwowych. Dzięki temu nasi wyleczeni pacjenci mają mniejsze ryzyko wystąpienia ścierania zębów,  trzasków w stawach skroniowo-żuchwowych, zgrzytania zębami, bruksizmu oraz bezdechu sennego.

LECZENIE PARADONTOZY

NIEWADA CLINIC TO CENTRUM LECZENIA PARADONTOZY. Od wielu lat specjalizujemy się w terapii tego schorzenia! Choroba ta poprawnie nazywana zapaleniem przyzębia to silna infekcja bakteryjna prowadząca do utraty kości i tkanek otaczających ząb. Nieleczona często prowadzi do utraty zębów, a także podnosi ryzyko wystąpienia zawału serca, udaru mózgu i innych chorób.  Podobnie jak cukrzycy, nie da się jej wyleczyć, lecz można ją dobrze kontrolować, ciesząc się swoimi zębami przez długie lata. Dr hab n.med Anna Skurska oraz Dr n.med. Paweł Niewada to zespół świetnych periodontologów pracujących wiele lat i posiadających bardzo dużą wiedzę i doświadczenie w opiece nad pacjentami z tym schorzeniem. Przeprowadzili setki zabiegów periodontologicznych, ratując zęby z chorobą przyzębia.

LECZENIE RECESJI DZIĄSŁOWYCH

W naszym CENTRUM LECZENIA PARADONTOZY od lat wykonujemy z powodzeniem zabiegi mikrochirurgicznego leczenia recesji dziąsłowych. Zaburzenie to objawia się odsłonięciem powierzchni korzenia na skutek dowierzchołkowego przesunięcia linii dziąsła. Przed przystąpieniem  do zabiegu ustalamy i eliminujemy przyczyny powstania recesji, których może być wiele: m.in. agresywne, nieprawidłowe szczotkowanie, choroba przyzębia, wada zgryzu. Zabieg ten przeprowadza się w celu pokrycia zarówno jednego, jak i wielu korzeni. Ponad 15 letnie doświadczenie Dr n.med. Anny Skurskiej oraz Dr n.med. Pawła Niewady w przeprowadzaniu tych skomplikowanych zabiegów daje pewność, że zostaną one wykonane na najwyższym światowym poziomie, w celu osiągnięcia najlepszych efektów.

IMPLANTY DENTYSTYCZNE

Zdajemy sobie sprawę, że trwałe i bezpieczne leczenie implantologiczne jest dla naszych pacjentów bardzo ważne. Dla nas również. Dlatego długo szukaliśmy odpowiednich rozwiązań, które odpowiadałyby naszym wspólnym oczekiwaniom. Korzystamy więc w NIEWADA CLINIC z najnowocześniejszego sprzętu do tego typu zabiegów – trójwymiarowego tomografu, nawigacji implantologicznej oraz mikroskopu i lup. Zadbaliśmy również o to, aby nasz personel był przede wszystkim  doświadczony i profesjonalny. Praca i szkolenia w europejskich ośrodkach implantologicznych, m.in  w  Niemczech, USA, Szwecji, czy Danii pozwalają nam wierzyć, że połączenie specjalistycznej wiedzy z najnowocześniejszą techniką, to najlepsze, a właściwie jedyne, rozwiązanie. Dr n.med. Paweł Niewada to świetny implantolog, który będąc wykładowcą międzynarodowym jednej z najlepszych firm implantologicznych na świecie

(DENTSPLY IMPLANTS) naucza tej dziedziny nowe pokolenia stomatologów.

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Wyobraź sobie zabieg usunięcia ósemek bez bólu i dyskomfortu. Tak właśnie staramy się go przeprowadzać, używając dodatkowo gazu rozweselającego, który znosi Twój niepokój przed i w trakcie zabiegu, dając Ci pełen komfort. Jeżeli wolisz, aby wykonać leczenie chirurgiczne w znieczuleniu ogólnym, czyli narkozie, również mamy taką możliwość. Dokładamy wszelkich starań, aby zabiegi chirurgiczne wykonywane były minimalnie inwazyjnie, przy zastosowaniu najnowszych technik i najlepszego oprzyrządowania mikrochirurgicznego. Pozwala to na najmniejszą ingerencję w tkankę, przez co znacznie niweluje niedogodności pozabiegowe.

Wszystkie procedury przeprowadzamy w dużych powiększeniach, przy użyciu mikroskopu i lup. Redukuje to znacznie ryzyko wystąpienia powikłań, ponieważ możliwe jest dostrzeżenie drobnych struktur trudno zauważalnych gołym okiem. Wzrasta zatem precyzja, a osiągnięty efekt estetyczny może być znaczenie korzystniejszy. Technikami mikrochirurgicznymi wykonujemy m.in. resekcje zębów, wszczepianie implantów, podnoszenie zatok szczękowych (sinus lifting), czy regenerację kości wyrostka zębodołowego.

UWAGA!!!

Ekstrakcje zębów, a w szczególności chirurgiczne usuwanie „ósemek”, czyli zębów mądrości, przeprowadzamy w delikatny sposób, wykorzystując specjalnie w tym celu zaprojektowaną, minimalnie inwazyjną technikę Ögram.

RTG, TOMOGRAFIA

Bezpieczne i precyzyjne badanie!

Nowoczesny, precyzyjny sprzęt to wizytówka NIEWADA CLINIC.

Posiadamy najnowocześniejszy aparat  tomograficzny firmy Vatech, dający bardzo dokładny trójwymiarowy obraz i będący wspaniałym urządzeniem diagnostycznym o ultraniskiej dawce promieniowania. Jest to bezpieczne urządzenie, dające wspaniałe możliwości wykonywania  dokładnych badań tomograficznych w obszarze jamy ustnej, pantomogramów oraz zdjęć cefalomterycznych.

ZNIECZULENIE, GAZ ROZWESELAJĄCY, NARKOZA

Jeśli boisz się dentysty, świetne efekty relaksacji i pozbycia się strachu uzyskujemy stosując często gaz rozweselający, czyli podtlenek azotu.

Leczenie dzieci, ekstrakcje trudnych zębów czy rozległe procedury implantologiczne mogą teraz być przeprowadzane w komfortowych warunkach, bez stresu.

Znieczulenie zęba nie musi boleć! Stosujemy komputerowy system powolnej aplikacji znieczuleń The Wand.  Dzięki specjalnemu procesorowi urządzenia znieczulenie rozchodzi się kropla po kropli, nie rozrywając okolicznych tkanek, przez co nie ma bólu. Niwelujemy dyskomfort wkłucia poprzez zastosowanie znieczulenia  powierzchniowego.

W NIEWADA CLINIC możliwe jest przeprowadzanie zabiegów w znieczuleniu ogólnym, czyli narkozie lub sedacji.

Podczas znieczulenia ogólnego nad naszymi pacjentami czuwa wykwalifikowany i doświadczony zespół anestezjologiczny, do którego dyspozycji pozostaje specjalnie w tym celu przygotowana sala operacyjna. Pokój wypoczynkowy dla pacjentów wyposażyliśmy w sprzęt muzyczny, umożliwiający przyjemne i odprężające wybudzenie z narkozy.

SMILE DESIGN

W NIEWADA CLINIC dobrze wiemy, jak wiele osób chciałoby zmienić swój uśmiech. Poprawić kształt, kolor i ustawienie zębów, skorygować ilość widocznego dziąsła czy polepszyć profil twarzy. Mieć po prostu piękny, biały i zdrowy uśmiech!

Dzięki programowi Smile Design jeszcze przed podjęciem leczenia możemy z dużą dokładnością  przedstawić ostateczny efekt leczenia – Twój nowy uśmiech.

Umożliwia to unikalny proces transformacji zaprojektowanego uśmiechu w trójwymiarowy model. Sam będziesz mógł zdecydować, jaki kształt, układ i kolor zębów jest najlepszy, a rezultat ocenić w lustrze. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu ułatwimy podjęcie tej ważnej decyzji.

WYBIELANIE

Wybielanie zębów jest bezpiecznym zabiegiem, rutynowo  stosowanym w naszym centrum. Jeśli chcesz poprawić kolor swoich zębów, najbardziej efektywne metody czyli wybielanie nakładkowe/domowe oraz wybielanie gabinetowe.

Zęby leczone kanałowo przebarwiają się, co w przypadku zębów przednich może stanowić bardzo poważny problem estetyczny. Skutecznym rozwiązaniem jest metoda wybielania wewnętrznego, która pozwoli na przywrócenie radosnego uśmiechu.

W niektórych przypadkach istnieje potrzeba połączenia różnych metod wybielania. W NIEWADA CLINIC wybieramy najbardziej optymalną dla Ciebie metodę leczenia.