Leczenie bioestetyczne Warszawa

Niewada Clinic, to pierwsza w Polsce klinika stomatologii bioestetycznej oferująca pełną, oryginalną procedurę leczenia.

 

Stomatologia bioestetyczna na tle innych dziedzin wyróżnia się minimalnie inwazyjnym podejściem. Dokładamy wszelkich starań, aby nie ingerować w naturalne tkanki zęba i nie szlifować zębów, a tylko wkomponować utracone wcześniej struktury anatomiczne zębów.

 

Bioestetka skupia się na całym systemie żucia jamy ustnej, a nie na problemach pojedynczych zębów. Usta, stawy i zęby pracują razem jako całość, dlatego należy zająć się nimi w całości. W stomatologii bioestetycznej leczy się źródło problemu, a nie tylko objawy.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

To, co najlepsze z obu światów: estetyka i funkcja

Formuła leczenia bioestetycznego zapewnia pacjentom to, co najlepsze z obu światów estetyki i funkcji: piękne, naturalne uśmiechy i zdrowe zęby, które mogą trwać przez całe życie.

 

Podstawą jest przywrócenie naturalnej pozycji żuchwy, łagodzenie napięcia mięśniowego, które często prowadzi do problemów zgryzowych, bólu szczęki i żuchwy, bólów głowy i innych objawów jak zgrzytanie zębami i ich ścieranie. Zapewnia to stabilizacja stawów skroniowo-żuchwowych przy pomocy szynoterapii.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Szyna M.A.G.O.

Stomatologia bioestetyczna ma na celu przywrócenie naturalnej pozycji żuchwy i łagodzenie napięcia mięśniowego. Osadzenie żuchwy w jej prawidłowej pozycji w stawach skroniowo-żuchwowych następuje dzięki zastosowaniu indywidualnie przygotowanej dla pacjenta ortezy nazywanej szyną M.A.G.O. i jest to często pierwszy krok w kierunku przywrócenia optymalnego zdrowia zębów.

Działanie szyny M.A,G.O.

Celem działania szyny jest ustabilizowanie stawu, podobnie jak w ortopedii stabilizuje się np. staw kolanowy po urazie. Szynę MAGO zaleca się nosić przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, dopóki objawy się nie poprawią, a żuchwa będzie mogła się poruszać i odpoczywać w naturalny sposób. Jest to proces, który lekarz musi ściśle kontrolować na wizytach kontrolnych! Standardowo proces ten trwa od kilku tygodni do 6 miesięcy. W trudnych przypadkach terapia szyną jest dłuższa.

Dalsze kroki po leczeniu szyną M.A.G.O

Po uzyskaniu stabilizacji stawów specjalista zaleca dalsze leczenie, które w zależności od potrzeby może obejmować leczenie interdyscyplinarne w tym ortodoncję i chirurgię ortognatyczną.

Proces diagnostyczny podczas leczenia bioestetycznego

Diagnostyka szyną M.A.G.O

Diagnostyka szyną M.A.G.O. pozwala znaleźć prawidłową pozycję zgryzu poprzez rozluźnienie mięśni i stabilizację stawów skroniowo-żuchwowych tak, aby mogły one funkcjonować wygodnie podczas użytkowania. Lekarz otrzymuje rzeczywisty obraz problemu, z jakim pacjent się zgłosił, przez co już na etapie planowania eliminuje wiele potencjalnych błędów.

Badanie aksjografem

Stosowana przez nas aksjografia cyfrowa, daje możliwości rejestracji indywidualnych parametrów ruchów w stawach skroniowo-żuchwowych Pacjenta i przeniesienia ich do do programu komputerowego. Na podstawie tych niezwykle dokładnych danych, kreowany jest perfekcyjnie dopasowany do pacjenta projekt jego zębów, zgodny z jego własną anatomią.

Tomografia stawów

Badanie tomograficzne stawów umożliwia trójwymiarową wizualiację tkanek twardych czyli kości szczęki i żuchwy, zębów oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Pozwala na znacznie dokładniejszą analizę obrazu niż np. zwykły pantomogram.

Badanie dróg oddechowych

Ponieważ zgrzytanie zębami oraz ich ścieranie może być związane z obecnością zespołu obturacyjnego bezdechu sennego, oceniamy ryzyko jego wystąpienia. Wyniki badania tomograficznego dróg oddechowych wysyłamy do jednego z najlepszych specjalistycznych ośrodków oceny radiologicznej w USA. W zaawansowanych przypadkach kierujemy pacjenta na specjalistyczne badanie polisomnograficzne oceniające stopień zaawansowania choroby i podejmujemy razem z laryngologami odpowiednie leczenie.

Badanie przyzębia

Badanie struktur utrzymujących ząb pozwala ocenić czy jest on w stanie wytrzymać te siły jakie chcemy mu przekazać w trakcie leczenia.

Autorski program kompleksowej odbudowy zgryzu wg. dr Niewady

Na potrzeby pacjentów wymagających pełnej odbudowy zębów, dr n. med. Paweł Niewada — pionier stomatologii bioestetycznej w Polsce — opracował wyjątkowy, autorski program leczenia. Dzięki jego skuteczności, nawet najtrudniejsze przypadki pacjentów z brakami zębowymi czy zanikiem kości, zyskują szansę na powrót do naturalnych funkcji zgryzu i pięknego uśmiechu.

Dr n. med. Paweł Niewada

Implantologia, plastyczna mikrochirurgia periodontologiczna, stomatologia bioestetyczna, kompleksowe leczenie protetyczne, leczenie zburzeń stawów skroniowo-żuchwowych, leczenie chorób przyzębia.

ZOBACZ PEŁNY OPIS SPECJALISTY UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

FAQ / Leczenie bioestetyczne

Na czym polega leczenie bioestetyczne?

Pierwszym etapem leczenia bioestetycznego jest wykonanie specjalistycznych badań, które pozwolą określić lekarzowi prowadzącemu plan leczenia, jego efektywność oraz trwałość. W zależności od sytuacji przeprowadzamy badania rentgenowskie stawów skroniowo-żuchwowych, kości twarzy, kręgów szyjnych, zatok i dróg oddechowych. Robimy zdjęcia zębów, twarzy i uśmiechu oraz za pomocą specjalnych instrumentów sprawdzamy relacje szczęki i żuchwy względem stawów skroniowo-żuchwowych. Informacje te pozwalają nam ustalić, czy stawy skroniowo-żuchwowe pacjenta są odpowiednio ustawione oraz jak naprawić ewentualne zaburzenie żucia.

 

Następnie na podstawie wycisków lub skanów wewnątrzustnych jest przygotowywany wax’up bioestetyczny (próbna odbudowa z wosku). Projekt w wosku przygotowywany jest w specjalistycznym oprogramowaniu na komputerze, a następnie drukowany na drukarce 3D i przenoszony do jamy ustnej.

Co wchodzi w skład leczenia bioestetycznego?

W zależności od indywidualnego stanu Pacjenta, leczenie bioestetyczne obejmuje wykonanie wypełnień potocznie zwanymi plombami, bondingu lub wysoce estetycznych odbudów porcelanowych, takich jak licówki, onlay, inlay, korony czy odbudowy kompozytowe.

Czym różni się stomatologia bioestetyczna od zwykłej protetyki?

Bioestetyka, to wysoce specjalistyczne leczenie protetyczne, którego zadaniem jest stworzenie pięknego, naturalnego uśmiechu, który odwzorowuje morfologię zębów, zapewnia prawidłową harmonię mięśniową i idealnie wpisuje się w rysy twarzy pacjenta.

 

Czy wiesz, że uśmiech może wpływać na zdrowie, funkcjonowanie i długowieczność twoich zębów? Naturalna forma i funkcja zębów, zgryzu, mięśni i stawów szczękowych, zwana układem żującym, została naturalnie zaprojektowana w celu ochrony jamy ustnej przed uszkodzeniem. Kiedy więc system żucia działa prawidłowo, nie ma znaczenia, czy masz 25, czy 75 lat – zawsze możesz mieć piękny, niezniszczony uśmiech.

 

Koncepcja ta opiera się na zasadzie optymalnego systemu żucia, czyli, innymi słowy, biologicznie wydajnym i stabilnym zgryzie, który zapobiega zużyciu zębów i napięciu mięśni. Badania dorosłych i starszych pacjentów, u których nie stwierdzono zużycia zębów oraz pogorszenia funkcji zgryzu, wykazały, że kiedy zęby posiadają odpowiedni kontakt i są w zgodzie z naturalnym ustawieniem szczęki i żuchwy, zdrowie zębów może pozostać stabilne przez całe życie.

Po co wykonywana jest próbna odbudowa zgryzu pacjenta z wosku?

Każdy najmniejszy detal ma znaczenie, dlatego przed zacementowaniem pracy protetycznej w jamie ustnej pacjenta robimy tzw. przymiarkę, trochę jak szycie garnituru na miarę. Sprawdzamy czy proponowane rozwiązanie idealnie wpisuje się w rysy twarzy pacjenta i nanosimy delikatne poprawki lub uwagi pacjenta na projekt. Jeżeli estetyka została zaakceptowana możemy przejść do ostatecznej odbudowy.

Na czym polega badanie aksjograficzne?

Żeby można było wygodnie gryźć, wszystkie prace protetyczne muszą być wykonanie w sposób zgodny z indywidualną budową stawów pacjenta. Stawy skroniowo-żuchwowe każdego z nas różnią się. Zatem tak, jak dobiera się właściwy rozmiar buta, również tutaj trzeba zarejestrować odpowiednie pomiary ruchów żuchwy, aby dokładnie przekazać te informacje technikowi dentystycznemu, który na ich podstawie dopasowuje odpowiedni kształt zębów.

Mamy wtedy gwarancję, że przygotowane „nowe zęby” np. w postaci licówek, koron czy mostów będą w odczuciu bardzo naturalne, a żucie pokarmów komfortowe.

Do pobrania tych istotnych danych w Niewada Clinic wykorzystujemy najnowocześniejsze urządzenie aksjograficzne: cyfrowy łuk twarzowy Zebris. Badanie nie jest bolesne i trwa kilka do kilkunastu minut. Każde leczenie bioestetyczne opiera się na dokładnych parametrach pracy stawów wskazanych przez ten przyrząd.