Protetyka Warszawa

Minimalnie inwazyjna protetyka oparta na wiedzy i doświadczeniu.

Różne schorzenia czy wypadki powodują ubytki w tkance zęba lub jego całkowitą utratę. Z pomocą przychodzi dziedzina stomatologii, którą jest protetyka. Pozwala ona odtworzyć naturalny i estetyczny wygląd zębów.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Licówki – zachwyć swoim uśmiechem

Licówki to prace protetyczne, które do złudzenia przypominają naturalne zęby. Stanowią nową, bardzo cienką i precyzyjną wierzchnią warstwę zęba. Są minimalnie inwazyjnym rozwiązaniem na poprawę estetyki. Mogą korygować jeden ząb, np. przebarwiony, lub wiele zębów, trwale poprawiając uśmiech. Mogą być też używane do zamykania szpar międzyzębowych, rozjaśniania koloru czy wyrównywania stłoczeń i przemieszczeń. Nasze ogromne doświadczenie w wykonywaniu pięknych i trwałych licówek to pewność olśniewającego uśmiechu.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Inlay/Onlay – świetne rozwiązanie, gdy jedzenie wchodzi między zęby

Protetyka to nie tylko estetyka, ale i funkcjonalność. Właściwie wykonany inlay/onlay pozwala na estetyczną odbudowę z odtworzeniem prawidłowych punktów stycznych między zębami. Dzięki temu pokarm nie dostaje się między zęby i nie irytuje tak jak dzieje się to często w przypadku zwykłych białych wypełnień nazywanych „plombami”. Nie musisz już po jedzeniu usuwać resztek tkwiących między zębami, ponieważ mocne punkty styczne inaly’a chronią te przestrzenie. Zapobiega to dodatkowo próchnicy i zapaleniu dziąseł.

 

Ze względu na właściwości mechaniczne porcelany, w miarę upływu czasu ryzyko jej uszkodzenia jest mniejsze niż w przypadku wypełnień kompozytowych lub amalgamatowych. Znika zatem problem haczenia lub rwania się nitki dentystycznej.  Dużą zaletą onlay’i jest też to, że bardzo wzmacniają ząb i są dużo trwalsze niż „białe plomby” kompozytowe. Tworzymy je indywidualnie w laboratorium, a następnie wklejamy w ząb. Wymaga to perfekcyjnego przygotowania zęba przez lekarza oraz mistrzowskiej pracy technika dentystycznego. Właśnie dlatego Państwa prace wykonujemy w naszym specjalistycznym laboratorium protetycznym.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Estetyka i trwałość
biokompatybilnych koron i mostów

Biokompatybilność, która zapewnia brak reakcji alergicznych na materiały protetyczne.

Korony pełnoceramiczne są zupełnie neutralne dla otaczającej je tkanki, nie powodują jej podrażnienia, a co ważne, nie wywołują reakcji alergicznych. Osadzanie na nich płytki bakteryjnej oraz kamienia nazębnego jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku tradycyjnych koron. Ponieważ nie zawierają metalu, nie mają skutków ubocznych. (Metal w połączeniu z wilgotnym środowiskiem jamy ustnej, może prowokować powstawanie tzw. prądów galwanicznych. Ich efektem jest metaliczny posmak w ustach, a niekiedy odczyny alergiczne czy reakcje zapalne dziąsła. W przypadku naszych materiałów te efekty nie występują.)

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Minimalnie inwazyjna protetyka

Piękne i naturalnie wyglądające licówki, korony czy mosty wykonujemy w sposób minimalnie inwazyjny, maksymalnie oszczędzając Twój własny ząb.

Dlaczego protetyka w Niewada Clinic?

Poczucie estetyki i precyzja

Nigdy nie działamy pochopnie. Zawsze najpierw planujemy i pracujemy wg przyjętego protokołu.

 

Nasze działania wynikają z wiedzy z zakresu stomatologii estetycznej, zdobytej w czasie szkoleń protetycznych na całym świecie. Dla nas liczy się przede wszystkim precyzja. Nasze wieloletnie doświadczenie w ocenie estetyki i analiza zgryzu pozwalają skutecznie leczyć Pacjentów, niezależnie od skomplikowania przypadku.

 

Projektowanie uśmiechu, czyli Smile Design oraz komputerowa wizualizacja pozwalają nam, jeszcze na etapie koncepcyjnym, razem z Tobą wpływać na wspaniały rezultat, zanim zaczniemy jeszcze jakiekolwiek prace.

Posiadamy własne, nowoczesne laboratorium protetyczne

To co nas wyróżnia i gwarantuje wysoką jakość prac to własne laboratorium protetyczne. Nasi technicy przy przygotowaniu Twojego nowego uśmiechu współpracują z najlepszymi technikami dentystycznymi w Niemczech i USA.

 

Precyzja i artyzm ich pracy dają pewność, że korona, most czy licówka będą zachwycającym, małym dziełem sztuki i trwałym uzupełnieniem Twojego uśmiechu.

 

*Szczegółowe informacje oraz regulamin świadczeń gwarancyjnych znajdują się w karcie gwarancyjnej.

Unikatowa jakość naszych prac zapewnia szczelność koron i brak próchnicy przez lata!

Przygotowanie zęba pod pracę pełnoceramiczną wymaga od lekarza dużych umiejętności.

 

Tylko doświadczony lekarz, posiadający umiejętność pracy w dużych powiększeniach z zastosowaniem mikroskopu oraz lup stomatologicznych, może wykonać swoją pracę perfekcyjnie. Konieczna jest tu nieprzeciętna koncentracja i profesjonalizm. Dlatego w NIEWADA CLINIC spotkasz prawdziwych profesjonalistów pasjonujących się stomatologią.

Technologia jest naszą przewagą!

Stosujemy zaawansowany sprzęt, dzięki czemu uzyskujemy nieporównywalnie lepszą szczelność uzupełnień protetycznych niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych.

 

Korony pełnocermiczne wytwarzamy w nowoczesnej technice CAD/CAM (Computer-aided design/ Computer-aided manufacturing). Oznacza to, że ich projektowanie i frezowanie wspiera oprogramowanie komputera. Takie prace są przyjazne dla tkanek, wyglądają naturalnie i są perfekcyjnie dopasowane. Zastosowanie skanerów, komputerowo sterowanych frezarek, praca specjalnie w tym celu wyszkolonego personelu oraz sam materiał (blok ceramiczny), z którego wycinane są korony i mosty wymaga dużych inwestycji, chęci doskonalenia się i pracy na najwyższym poziomie. Tak właśnie wygląda nowoczesna protetyka w naszej klinice.

Znakomite efekty estetyczne!

Światło może swobodnie przenikać przez pełnoceramiczne prace protetyczne, dzięki czemu wyglądają one na jasne i bardzo naturalne.

 

Wokół dziąseł, nie tworzy się sinawy zarys tak jak w przypadku zwykłych koron na podbudowie metalowej. Korona pełnoceramiczna dopasowana indywidualnie do koloru i kształtu zębów pacjenta wygląda zdecydowanie lepiej.