Implantologia / Microchirurgia plastyczna / Chirurgia stomatologiczna / Protetyka / Periodontologia
Dr n. med.
Paweł Niewada
Właściciel i kierownik NIEWADA CLINIC – Implantologia i Stomatologia Estetyczna. Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalistą w dziedzinie periodontologii. W praktyce zajmuję się implantologią, leczeniem paradontozy, plastyczną mikrochirurgią periodontologiczną, a także leczeniem zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych, okluzją oraz estetycznym leczeniem protetycznym, gdzie wykorzystuję techniki minimalnie inwazyjne. Poza protetyką estetyczną i okluzją moje zainteresowania obejmują periodontologię i chirurgię stomatologiczną ze szczególnym uwzględnieniem mikrochirugicznego leczenia recesji dziąsłowych, technik regeneracji przyzębia oraz kości, jak również implantów i chirurgii okołowszczepowej. W 2010 roku zostałem specjalistą w dziedzinie periodontologii, a w 2014 obroniłem pracę doktorską poświęconą “Ocenie skuteczności terapii fotodynamicznej w leczeniu zapaleń przyzębia. Doświadczenie zawodowe to efekt pracy, wielu szkoleń i kursów praktycznych w ośrodkach implantologiczno-periodontologicznych w kraju i za granicą. Jestem pierwszą osobą z Polski, która została absolwentem LEVEL II, III i IV OBI (Orognathic Bioesthetics International, USA ).
Ukończyłem pełny program leczenia szyną MAGO (LEVELII) w OBI- Foundation for Bioesthetic Dentistry – Institute for Comprehensive Occlusal Diagnosis & Minimally Invasive Complete Care Dentistry, USA. Instytutu propagującego filozofię leczenia BIOESTETYCZNEGO, której autorem był Robert L. Lee, MS, DDS, uznany w USA ekspert leczenia protetycznego. Zaliczyłem program całkowitej protetycznej rehabilitacji jamy ustnej wg koncepcji bioestetycznej (Level III OBI), oraz curriculum morfologii dla techników bioestetycznych podczas, którego uczyłem się prawidłowo woskować anatomię zębów, co dzisiaj uważam za wybitnie pomocne w mojej codziennej pracy. Tematem okluzji interesuję się od ponad 10 lat. W 2015 roku zostałem absolwentem curriculum Dawson Academy. Wcześniej pracowałem z wykorzystaniem filozofii Johna Kois’a. Wraz z grupą pierwszych polskich ortodontów, uczestniczących w San Sebastian w curriculum Face organizowanym przez Domingo Martin’a, miałem okazję poznać podczas modułu poświęconemu współpracy lekarza ortodonty z protetykiem, filozofię leczenia bioestetycznego, która mnie zafascynowała. Od tego czasu puzzle w mojej głowie poskładały się w jedną całość. Praca ortodonty i moja jako protetyka nabrały nowego wymiaru. Dopiero teraz, po nauce bioestetyki, czuję się spełnionym lekarzem, który zrozumiał jak bardzo jest pomocny w zakończeniu pracy ortodonty i jak owocna może być ta współpraca. Do tego celu od wielu lat staram się wykorzystywać minimalnie inwazyjne techniki opracowania tkanek zęba pod licówki, nakłady, licówki 360.
Odbyłem liczne staże kliniczne oraz szkolenia w m.in. University of North Carolina (USA) Prywatnym Instytucie Periodontologii i Implantologii Monachium (Niemcy), oraz Dental School and Hospital przy Trinity College, Dublin (Irlandia), oddział chirurgii szczękowo-twarzowej Städtliches Klinikum Karlsruhe (Niemcy) oraz Copenhagen University Hospital, Rigshospitalet, Kopenhaga, Dania, Urban Regeneration Institute, Budapeszt (Węgry), gdzie rozwijałem swoje zainteresowania z zakresu implantologii, chirurgii tkanek twardych wyrostka zębodołowego oraz technik mikrochirurgicznych w zarządzaniu tkankami miękkimi. Swoje doświadczenie z obciążeń natychmiastowych na implantach zdobywałem kończąc „Implant prosthodontics program” w Mediterranean Prosthodontic Institut (2014).
W 2017 ukończyłem roczny program dla wykładowców międzynarodowych jednej z wiodących firm implantologicznych Dentsply Implants. Jestem aktywnym członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej- PASE. Pełnię funkcję redaktora tematycznego działu periodontologia w magazynie “ E-dentico”. Posiadam prawo wykonywania zawodu zarówno w Polsce, jak i w Niemczech (Approbationsurkunde Baden-Württemberg).